Реаніматолог вчив дубенчан надавати меддопомогу

У вівторок, 1 липня, до Дубна завітав заступник головного лікаря Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич. На запрошення Громадської експертної ради Дубенщини пан Олег, лікар-реаніматолог зі стажем роботи більше ніж 35 років, провів заняття для населення з надання невідкладної медичної допомоги.

Громадська експертна рада Дубенщини, головою якої є Михайло Корилкевич, разом зі студентами Дубенського медичного коледжу проявили ініціативу і запровадили в Дубно курси для всіх бажаючих навчитися наданню першої медичної допомоги. Перше заняття пройшло наприкінці червня, і провели його студенти-волонтери коледжу під керівництвом своїх викладачів прямо у сквері, біля міського Будинку дітей та молоді.

На друге заняття завітав пан Ушкевич.

- У цей тривожний для України час, коли чобіт окупанта знову ступив на святу українську землю, кожен із нас має бути готовим не лише дати відсіч ворогу, а й у разі необхідності знати і вміти надавати першу медичну допомогу, - наголосив Олег Ушкевич під час майстер-класу.

Проведеним у Дубенському медичному коледжі заходом були приємно вражені всі присутні: дубенчани, які дізналися про навчання з соціальних мереж та газет, студенти медичного коледжу, старшокласники шкіл Дубна, професійні медики. Вони відмітили простоту викладу складного матеріалу. Олег Ушкевич разом з асистенткою Іриною Тарасюк продемонстрував присутнім базові реанімаційні заходи. На манекенах вони провели кваліфікований інструктаж на предмет серцево-легеневої реанімації: техніка проведення штучного дихання та непрямого масажу серця, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів тощо. Вони використовували під час заняття дефібрилятор та іншу медичну апаратуру.

Курси з надання невідкладної допомоги на цьому не завершено. Про наступні заходи та тренерів буде поінформовано, і всі бажаючі зможуть взяти участь. Про це повідомляє прес-служба Дубенської районної ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.