У Рівному розповіли як краще давати наркотики хворим

Сьогодні, 3 липня, у Рівному провели семінар з питань обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я. Зокрема у рамках заходу говорили про роботу виїздної муніципальної бригади у Рівному.

На семінар для практикуючих лікарів та фармацевтів приїхали медики із різних куточків України.

У ході семінару медикам розповіли про важливість існування паліативної допомоги.

- Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити якість життя пацієнта з невиліковною хворобою. Ви запитаєте себе: для чого витрачати кошти на лікування людини, яка усе одно помре? Зрозумійте, не у цьому сенс. Ми просто повинні ставитися до людини, як до найвищого і робити усе задля того, аби останні дні життя хворого пройшли якнайкраще, - наголосила асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної Медичної Академії Післядипломної освіти ім. П. Л. Пушкіна Леся Брацюнь.

Також Леся Брацюнь додає, що у нашій країні немає державної програми щодо паліативної допомоги, відповідно і немає фінансування, а задля якіснішого надання послуг центри паліативної допомоги, які існують самотужки потребують додаткового матеріального забезпечення.

Ще одніє темою обговорення на семінарі стало лікування хронічного больового синдрому. Директор тренінгового центру Обласного центру паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин розповіла, що задля ефективного лікування хронічного болю у своїй практиці вона використовує таблетований морфін.

- Я орієнтуюся лише на хворого. Часто через нестерпні болі пацієнт може бути здатний до самогубства. Та при правильній побудові паліативної допомоги можна цього запобігти. Наша головна мета – якість життя людини, яке їй залишилося прожити, - зауважила директор тренінгового центру Обласного центру паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин.

На семінарі розповіли про діяльність виїздної муніципальної бригади на базі Рівненської міської поліклініки.

- Наразі під опікою нашої бригади перебуває 10-15 людей. Ми намагаємося зробити усе задля покращення умов життя хворого. Після смерті пацієнта з родичами померлого працює психолог. Однак, мало хто звертається до його послуг, оскільки у нашому місці люди не звикли розповідати про свої переживання сторонній людини, - розповів керівник Рівненського обласного відділення РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Юрій Лазаревич.

Щорічна смертність в Україні становить 700 000 тисяч осіб. З них 60% померлих потребували послуг паліативної допомоги.

Рівне – це четверте місто, де проходив семінар щодо обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я. За словами медиків, досвід показує, що багато лікарів цікавляться даним питанням, тому такі заходи будуть і надалі проводитися.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.