У Рівному вимагали звільнення начальника митниці

Близько двох десятків активістів ВО «Свобода» та підприємців на чолі з колишнім начальником міліції Рівненщини В’ячеславом Чайкою прийшли сьогодні до будівлі рівненської митниці. Вони вимагали звільнення керівника установи Андрія Андрейкова. Мовляв, з його приходом на цю посаду рівненська митниця стала більш корумпованою і почала тиснути на підприємців. 

Майже годину активісти з обурливими плакатами в руках простояли біля будівлі митниці. У цей час В’ячеслав Чайка розповідав про корупційні схеми, які, за його словами використовує керівництво митниці для тиску на підприємців.

- Сьогодні до стін митниці прийшли підприємці області, які задіяні у доставці товарів із-за кордону. Вони обурені тим, що митниця з часу приходу на посаду нового керівника Андрія Андрейкова встановила їм вищі відсотки на розмитнення цих товарів. Цим самим, спонукавши підприємців до дачі хабарів. Зараз як відбувається – ті, хто заплатив хабар керівництву митниці сплачують меншу ставку за розмитнення товарів, а ті, хто ні – у рази завищену. Ми вважаємо це неприпустимим і тому вимагаємо, щоб начальник митниці звільнився. Адже його призначення не було погоджено з громадськістю і він просто був присланий нам з Києва. Після Революції Гідності, яка відбулася в Україні ми вважаємо це неприпустимим. Адже у нас є місцеві спеціалісти, які могли очолити митницю і не чинити такого тиску на бізнес, - заявив В’ячеслав Чайка. 

Нагадаємо, сам В’ячеслав Чайка свого часу був призначений начальником УМВС України в Рівненській області теж без погодження громадськості. Проте очолював міліції він лише кілька днів, адже після низки акцій громадського протесту він пішов з посади.

Згодом активісти разом із журналістами вирушили до кабінету начальника рівненської митниці Андрія Андрейка за поясненнями з приводу того, що відбувається.

Сам ж Андрій Андрейко спочатку обурився, що журналісти без дозволу проводять фото-відеозйомку в його кабінеті. Проте представники ЗМІ нагадали керівнику установи, що він посадова особа, яка перебуває при виконанні своїх службових обов’язків і тому вони мають право проводити зйомку.

Після цього начальник митниці зазначив, що ніяких корупційних схем щодо підприємців не застосовує.

- Інколи самі підприємці застосовують різноманітні схеми, щоб привезти товар за нижчою ставкою. Зростання ставки на розмитнення товарів певною мірою пов’язано з тарифною політикою щодо визначення митної вартості. Справа в тому, що в деяких областях ставка на розмитнення нижча, а в інших – вища. Тому деякі підприємці розмитнювали товари в областях, до яких не належать. Коли я прийшов на посаду начальника митниці, то попередив співробітників, що підприємці, які здійснюють свою діяльність на території рівненської митниці, мають працювати в її межах, а не розмитнювати товари в інших областях. Чинне митне законодавство передбачає право кожного суб’єкта підприємницької діяльності проводити процедури в будь-якому митному органі. Це певною мірою неправильно. Тому що деякі підприємці починають мігрувати в інші області, де їм дають нижчу базову ставку на розмитнення товарів, що дає можливість платити менші податки. Наприклад, у нас є випадки, коли на Чопській митниці оформляються компанії з Одеси. Для того, щоб підвести все до єдиних підходів вживаються заходи, - зазначив Андрій Андрейко.

Проте, що робити підприємцям, ставка на розмитнення товарів для яких зросла з 1,5% до 4,5%, він не відповів. Тим часом самі підприємці заявляють, що їм в таких умовах доведеться закривати свій бізнес.

Ключові слова: 

Коментарі

Вот чмо, в "его кабинете". Да это НАШ кабинет, а он наш наёмный работник. Кабинет народу принадлежит, который таможню и кормит. Когда они уже это поймут ...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.