Бурштинова війна на Рівненщині: міліція вимагає гроші та проводить обшуки

Бурштинові пристрасті не вщухають на Рівненщині кілька місяців. Сьогодні в урочищі Гальбин, де 9 травня відбулась перестілка за участю нардепа Продивуса, не охороняє міліція, а на місці працює екскаватор. Тим часом міліціонери почали проводити обшуки в оселях місцевих жителів. 

Нагадаємо, 7 липня старателі перекрили трасу Київ -Коваль поблизу перехрестя сіл Клесів -Федорівка. Близько 200 видобувачів бурштину протестували проти того, що міліціонери, які охороняли урочище Гальбин не пускали туди місцевих жителів, а невідомих людей з мотомпами пускали. Це викликало обурення місцевих жителів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фоторепортаж з війни за бурштин на Сарненщині

Сайту «ВСЕ» стало відомо, що на даний час урочище Гальбин ніхто не охороняє, а на місці працює екскаватор. Цю інформацію підтвердив голова Сарненської райдержадміністрації Сергій Євтушок:

-  Ми доклали дуже багато зусиль, щоб закопати канали, де миють бурштин. Охороняли урочище бійці Національної гвардії. А сьогодні хтось привіз екскаватор із Зарічного щоб розрити ці канали і люди знову мали змогу мити бурштин. Сьогодні я повідомив керівництво області про цей факт. Потрібно запитати у силовиків, з чиєї вказівки була знята охорона?  Зрозуміло, для чого це було зроблено, щоб загнати екскаватор. У час війни, мародерство є неприпустимим. Питання бурштину дуже серйозне і повинен бути прийнятий закон в першу чергу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна за бурштин на Рівненщині тільки починається?

Голова  робочої групи з питань детального вивчення ситуації, що склалася у Рівненській області з видобутку бурштину та заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Данильчук розповів сайту «ВСЕ», що це не він зняв охорону урочища, адже охорона повинна бути:

- Люди повстали, тому що міліціонери, які охороняли урочище пропускали туди чужих людей. Я говорив з людьми і вони повідомили, що їм не потрібна охорона міліції, а вони самі охоронятимуть це урочище та нікого не пускатимуть. Я подзвонив Миколі Щируку та повідомив про незадоволення людей. Я вважаю, що міліція повинна постійно охороняти громадський порядок і повинна там бути. Як я можу зняти охорону? Сказати «не охороняйте там»? Ми домовились із місцевими мешканцями, якщо до 15 липня не буде прийнятий Закон України «Про бурштин», то ми поїдемо до Верховної Ради та до Кабміну вимагати, щоб передали повноваження органам місцевого самоврядування і ми на місці вирішуватимемо ці питання.

Тим часом міліціонери проводять обшуки у оселях місцевих жителів. Про це повідомляє журналістка телеканалу "Інтер" Інна Білецька:

- Мене розбудив дзвінок. У бурштинових старателів, яких всі дуже міцно обіймали, коли треба було звільнити від блокування трасу Київ-Варшава, яким обіцяли легалізацію, яких особисто нач міліції виставив на два тепловізора для міліціонерів, що їхали на Схід, які усім селом скидали на бронежилети і таки вдягнути своїх хлопців в зоні АТО, зараз тривають обшуки житла. Не у міліціонерів, на яких вказали, звинувативши в кришуванні, не у хлопців нардепа Продівуса, які стріляли з усього, з чого можна стріляти, а у клесівських пацанів. Вони мені не родичі ті хлопці, і я не схильна відстоювати їхні інтереси, але хочу зрозуміти – в цьому постреволюційному міністерстві є хоч одна адекватна людина, здатна оцінювати ризики від довгограючого конфлікту? Чи все таки комусь вигідно, щоб не лише на Сході було неспокійно? В час, коли ведуть перманентні переговори з відвертими терористами, може треба озирнутися довколо? Якщо що, то я попередила, панове аваков-євдокімов ‪#‎Аваков. Чи ви впевненні, що війна вас виправдає в усьому?

Нагадаємо, 1 липня для того, щоб якнайшвидше зупинити тіньовий видобуток цінного для держави бурштину, група народних депутатів від Рівненщини Микола Кучерук, Валентин Королюк, Юрій Вознюк, Юрій Благодир, Олег Осуховський, Микола Сорока та Віталій Чугунніков звернулися до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка із пропозицією розглянути проект постанови  Кабінету Міністрів України і тим самим врегулювати питання незаконного видобутку бурштину на Рівненщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному будують нову "бурштинову схему"?

Коментарі

от для чого був потрібний щур_ук...і ,васьок берташидзе,який і Бога не боїться,при нових революціонерах нормально себе почуває..

вот падлы, не достаточные санкции, когда же Бог отломает руки этим гадам которые ни как не нагребутся. Что такое 700га земли, ерунда, через пять лет всё зарастёт лесом и все забудут кроме таких гадов как Сорока и К

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.