Водії та велосипедисти Рівного знаходять порозуміння

Велосипедистів у Рівному значно побільшало. Хоча у правилах дорожнього руху (ПДР) чорним по білому записано, що вони є повноцінними учасниками дорожнього руху, проте часто водії автотранспорту ігнорують цю норму закону. Результат такого ставлення випливає у інформаційних зведеннях ДАІ, де ледь не щодня фіксують дорожні пригоди за участю велосипедистів.

Власне про ставлення водіїв журналіст сайту «ВСЕ» запитав у велоактивістів Рівного.

Вова Морозюк, велоактивіст:

Можу зауважити, що останнім часом усе більше автомобілістів починає рахуватися з велосипедистами. Не рідко пропускають, рідше «підрізають», ніж це було раніше. Пояснень цьому є два. Передусім, велосипедистів уже є багато, що не може залишатися не поміченим з боку водіїв автівок. А ще, автомобілісти і самі пересідають на велосипед.

Задля справедливості треба зауважити, що і велосипедистам необхідно дотримуватися ПДР. Власне їм, як і автомобілістам, потрібно поважати один одного, адже повага на дорозі та рівноправність – найголовніші чинники безпечного руху.

Зураб Кантарія, велоактивіст:

Із водіями проблем особисто у мене не виникає. Намагаюсь їздити за правилами. Мабуть більше проблем водіям створюють саме велосипедисти, бо багато велокористувачів їздять із порушенням ПДР.

Сергій Ковальчук, громадська ініціатива «Рівне велосипедне»:

Більшість водіїв авто з розумінням ставляться до велосипедистів на дорозі, адже велосипедист найменш захищений із усіх учасників дорожнього руху: пропускають, здійснюють маневри при обгоні на безпечній відстані. Проте не завжди дотримуються безпечної швидкості у місті, іноді взагалі дехто не помічає велосипедистів. Також є проблема припаркованих із порушенням ПДР автомобілів, у непередбачених для цього місцях у крайньому правому ряду, що є зоною пересування велосипедистів. У таких випадках роверист мусить маневрувати і виїжджати в смугу ліворуч із насиченим автотрафіком, наражаючи себе на небезпеку.

Тимур Тимченко, велоактивіст:

Стосунки із водіями авто у мене особисто переважно позитивні. Більшість водіїв адекватно реагують на велосипедиста на дорозі, особливо якщо їдеш за правилами. Хоча трапляються винятки, які підрізають, не пропускають тощо. Особливо вистачає «мудаків», які паркуються на проїзній частині, що ускладнює рух велосипедистку, який має їхати по крайній правій.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.