Депутат Рівнеради збиратиме підписи за відновлення роботи сміттєпереробного заводу

Рівнянам пропонують підписати петицію до Президента України, Голови ВРУ та Прем’єр-міністра України за відновлення роботи сміттєпереробного заводу. Це можна зробити у наметі, що сьогодні о 13 годині розмістять на майдані Незалежності.

Нагадаємо, єдиний в Україні сміттєпереробний завод поблизу Рівного відкрили влітку минулого року. Проте через відсутність законодавства, яке б регламентувало його діяльність, в грудні 2013 року він припинив свою роботу

- У вересні 2011, коли діяльність з переробки відходів регулювалася загальними нормативними актами (Законами України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», ТОВ «УКРЕКО-ІНДАСТРІ» розпочато будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів. Вже через рік після початку будівництва, коли основі елементи заводу були вже збудовані та проводився монтаж обладнання, до законодавства України було внесено зміни щодо визначення діяльності з захоронення та перероблення побутових відходів як природної монополії. Також було передбачено, що тарифи на такі послуги затверджуються Національно комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Разом з тим, не було внесено відповідних змін до Закону України «Про ліцензування окремих видів господарської діяльності». Тому Національна комісія, яка повинна була б надати ліцензію та встановити тариф на провадження такої діяльності, не може цього зробити. Відтак, утворилося замкнуте коло – з одного боку органам місцевого самоврядування заборонено надавати тарифи на перероблення відходів, а з іншого – орган центральної влади, який має регулювати подібну діяльність, не може цього робити, бо законом це не передбачено. Тому ми вирішили підготувати петицію до керівництва країни щодо негайного відновлення роботи заводу. З проханням долучитися до збору підписів «Санком-Рівне» звернулося до громадських організацій Рівного, підприємців та усіх небайдужих мешканців міста. Відтак, сьогодні о 13 годині на майдані Незалежності буде розташовано намет, у якому можна підписатися за відновлення роботи сміттєпереробного заводу, - розповів депутат Рівнеради, директор "Санком-Рівне" Святослав Євтушенко.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.