Городищенська колонія перейшла з вугілля на сонячну енергію

4 липня керівництво Городищенської виправної колонії №96 продемонструвало результати роботи сонячного колектора для нагріву води, якого зібрали власноруч. Сонячна установка, площею 10 м. кв., нагріває 800 л води за сонячний день для миття посуду в їдальні колонії. Це заощаджує  половину енерговитрат їдальні.

Як повідомили з ГО "Екоклуб", раніше для нагріву води колонія використовувала дрова та вугілля. Відповідно, затрачалися час та ресурси на його пошук, закупівлю і транспортування. Наразі умови стали комфортнішими, адже сонячна енергія є безкоштовною, екологічно чистою і тепер доступною в установі.

Сонячний колектор, встановлений на фасаді їдальні колонії, коштує близько чотирнадцяти тисяч гривень. П’ять тисяч гривень на витратні матеріали були надані Екоклубом у рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно». Решту необхідного для виготовлення колектора забезпечила колонія.

«Над установкою для використання сонячної енергії були залучені 7 працівників колонії та ув’язнені. Результати уже видно: колектор помітно зменшив наші енерговитрати. У майбутньому плануємо встановити ще кілька колекторів для інших побутових потреб», – зазначив начальник Городищенської виправної колонії №96 Юрій Луцук .

«Бажання керівництва колонії знайти альтернативи для збереження енергоресурсів та практичний досвід Екоклубу стали ефективним вирішенням для зменшення енергоспоживання. Це хороший приклад того, як можна поєднати державні інтереси та охорону довкілля», – говорить Оксана Майборода, представник Екоклубу.

Довідково: Про можливість нагрівати воду сонцем керівництво Управління пенітенціарної служби Рівненської області дізналось від колег з Маневицької колонії. Там завдяки проекту встановили саморобний сонячний колектор влітку минулого року. Нагадаємо, що Екоклуб розпочав реалізацію проекту «Увімкни сонце – живи комфортно»  у 2011 році з Маневицького району, де встановлено уже більше 20 сонячних установок у приватних домогосподарствах.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.