У Рівному вшанували пам’ять Уласа Самчука

Сьогодні, 9 липня, у приміщенні Літературного музею Уласа Самчука відбулася «Свіча пам’яті», приурочена 27-ій річниці від дня смерті рівненського письменника. Двадцять книжкових видань, серед яких дві трилогії – «Волинь» і «Ост», факт висунення у 1980 році на здобуття Нобелівської премії ставлять письменника у ряд найвизначніших прозаїків.

Улас Самчук народився 20 лютого 1905 року у селі Дермань, що на Рівненщині. Із 1941 року рівненський письменник редагував газету «Волинь», яка виходила у Рівному під час гітлерівської окупації.

Також  відбулася презентація книг із серії « Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука у Рівному» - Романа Бжеського «Вояк» та Інни Нагорної «Пам’ятник, який ще постане».

- Роман Бжеський – маловідомий письменник із Чернігівщини. Однак ми вирішили презентувати книгу творця саме сьогодні, бо саме Роман Бжецький мав безпосереднє відношення до Уласа Самчука – друкувався у газеті «Волинь», коли Улас Самчук був там редактором. Також не можу не сказати, що лірична поема «Вояк» - це розповідь про боротьбу українського народу за незалежність своєї держави, що є актуальним сьогодні, - розповідає завідувач літературного музею Уласа Самчука Інна Нагорна.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.