Рівнеоблрада вважає відмову Хомка прозвітувати журналістам протиправною

Виконавчий апарат Рівненської обласної ради вважає неприпустимою практику відмови засобам масової інформації у доступі до публічної інформації

11 липня обласна рада звернулася до Рівненського міськвиконкому з проханням не чекати виконавчого листа, щоб виконати рішення суду стосовно оприлюднення інформації про детальний бюджет підтриманих Євросоюзом проектів.

Нагадаємо, що у 2013 році Рівненський міськвиконком отримав фінансування на реалізацію трьох проектів загальною вартістю понад 850 тисяч євро. Однак, щоб оприлюднити звіт про витрачання цих коштів орган влади вимагає від журналістів виконавчого листа.

Рівненська обласна рада просить виконавчий комітет Рівненської міської ради забезпечити повне виконання рішення Рівненського міського суду від 25 березня 2005 року, винесене на користь журналістів Інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада», без створення бюрократичних перепон, які включають в себе вимогу до журналістів звернутися у виконавчу службу.

Свою позицію апарат обласної ради аргументує тим, що Україна в особі її державних органів та органів місцевого самоврядування, ратифікувавши Європейську конвенцію з прав людини 17 липня 1997 року та в подальшому протоколи до неї, взяла на себе зобов’язання гарантувати кожному права та свободи, передбачені цією Конвенцією, виконувати її положення та рішення Європейського Суду з прав людини, які спрямовані на тлумачення її змісту.

Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату ради Василь Харчук зазначив, що виконавчий апарат Рівненської обласної ради вважає неприпустимою практику відмови засобам масової інформації у доступі до публічної інформації, а тим більше за наявності рішення суду.

– Своїми протиправними діями працівники виконавчого апарату Рівненської міської ради підривають авторитет держави та органів влади, – каже Василь Харчук. – Інформація повинна бути оприлюднена у повному обсязі. У протилежному випадку у діях виконавчого комітету, навіть попри виконання в подальшому судового рішення виконавчою службою, вбачатиметься порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, що негативно впливає на репутацію органів місцевого самоврядування та України в цілому. 

Коментарі

Не придумуйте!! Він класний юрист !!!

А ви думаєте, що Харчук знає щось про свої повноваження? Це ще той МЕГА "юрист-професіонал"))))

Досить просто цю інформацію можна було отримати в міському казначействі, яке не є стороною що підписало цю грантову угоду і не зобовязано нерозголошувати інформації про неї. Питання в тому, що Хомко в міській раді і мочити треба Хомка. Доречі, в повноваження виконкому облради такі заяви не входять, якщо Харчуку хотілось її зробити то хай представляється як пересічний мешканець, а не посадова особа.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.