Як активісти витрачають зарплату голови Рівненської облради

У березні був створений благодійний фонд «Підтримка цінностей майдану» головою якого стала Юлія Герасимюк. Нагадаємо, що голова Рівненської облради Михайло Кириллов у лютому обіцяв перераховувати половину своєї заробітної платні у Фонд "Підтримки цінностей майдану". Журналіст сайту "ВСЕ" поцікавилась у чиновника на що були витрачені кошти. 

 

Керівним виконавчим органом фонду є Правління. До складу Правління входять: Юлія Герасимюк (голова Правління), Аліна Дехтерук, Юрій Лазаревич, Юрій Лалак, Зураб Кантарія, Роман Мартин, Олег Хомич, Віктор Ольховик.

Як заявляли представники Фонду, він був створений з метою сприяння цінностям Майдану шляхом надання фінансової та організаційної підтримки громадським ініціативам спрямованим на європейську інтеграцію, забезпечення свободи слова, самоорганізацію населення та розвиток місцевого самоврядування.

Фонд оголосив конкурс на фінансову та організаційну підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток громадянського суспільства та патріотичне виховання молоді. Бюджет програми склав 81 000 гривень. Максимальна сума фінансування передбачена на одну проектну пропозицію 30 тисяч.

Впродовж двох місяців можна було надсилати проекти на електронну адресу фонду, а Правління мало б обрати переможців.

Журналіст сайту "ВСЕ" вирішила поцікавитись скільки було потрачено коштів з Фонду. Тим більше, що члени Фонду обіцяли, що конкурс буде прозорим для громадськості.

Як повідомили у соціальній мережі «Фейсбук», 1 травня було проведено засідання правління Фонду на якому визначили переможців. Отож кошти отримали на реалізацію таких проектів:
1."Майстерня мобільних волонтерів" - ГО "Центр стажування та волонтеріату"
2. Дитячо-юнацький табір «Свято весни – Свято Героїв»- «Рівненська Округа Пласту – Національної Скаутської Організації України».

Нагадаємо, що голова Рівненської облради Михайло Кириллов у лютому місяці обіцяв перераховувати половину своєї заробітної платні у Фонд "Підтримки цінностей майдану". Журналіст сайту "ВСЕ" поцікавилась у чиновника яку суму він перераховував, та на що були витрачені кошти:

- Те що обіцяв, я перераховую регулярно, а за всіма деталями звертайтесь до правління Фонду "підтримка цінностей Майдану", - лаконічно відповів Михайло Кириллов.

Як повідомила Юлія Герасимюк, на один проект кошти були витрачені, проте не вказана сума проекту. У соціальній мережі є фотозвіт із проведення Дитячо-юнацького табор у «Свято весни – Свято Героїв» у якому взяли участь 60 дітей.

- Кошторис проектів розміщений у соціальній мережі "Фейсбук". Один проект вже реалізували і кошти витрачені. Інший проект ще нереалізований, в них змістились строки його реалізації. Але у мережі "Вконтакте" є розписаний кошторис цього проекту, - повідомила Юлія Герасимюк.

Проте у соціальних мережах розміщений творчий звіт з фотографіями про проведене "Свято Весни- Свято Героїв", але не написано скільки коштів на це було витрачено. Щодо другого проекту, то інформації немає взагалі.

Після повторних дзвінків пані Юлії, вона вже відповідала ні на повідомлення у соцмережі ні по телефону.  Отож, так як голова Правління фонду не надала потрібної інформації, журналіст сайту "ВСЕ" дізнавалась про витрачені кошти самотужки.

Як повідомили у Громадській організації «Рівненська Округа Пласту – Національної Скаутської Організації України», на реалізацію проекту "Свято весни" Фонд виділив 13 тисяч гривень.

Щодо другого проекту, то він ще не реалізований - "Майстерня мобільних волонтерів", який втілюватиме в життя ГО "Центр стажування та волонтеріату".

Як розповів депутат Рівненської облради Олег Хомич, цей проект спрямований на те, щоб навчити людей бути волонтером:

- Так як наш Фонд підтримує самоорганізацю населення, то цей проект спрямований на навчання людей бути волонтером та як можна організувати волонтерську справу. А також як вирішувати ті чи інші проблеми з допомогою волонтерського руху, як робити звіт та інше. Бюджет цього проекту склав близько 7, 5 тисяч і ми рекомендували його скоротити, - розповів Олег Хомич.

Також Олег Хомич розповів, що гроші у Фонді - це добровільні пожертви громадян та депутатів, які підтримували Майдан і які прагнуть зробити щось для самоорганізації населення і втілення хороших і корисних ідей в життя.

- До співфінансування фонду приєдналась мережа АЗС "Олас", яка вклала 45 тисяч гривень для реалізації проеккту створення спортивних майданчиків на прибудинкових територіях. Якщо будуть заявки на реалізацію цього проекту із залученням громадян, ми готові підтримати такий проект, - розповів Олег Хомич.

Також депутат пообіцяв, що підніме питання щодо прозорості та звітності щодо конкурсів та фінансування проектів.

Тим часом стало відомо, що фонд "Цінностей Майдану"  допоможе в спорудженні меморіалу для "Небесної сотні" в Рівному. Загальна вартість проекту становить 74,7 тис. грн, з них 50 тис. надасть фонд. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.