На Рівненщини розповіли про нові методи виялення пожежі та запобігання крадіжок у лісі

У п’ятницю, 11 липня 2014 року Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства організовувало  прес-тур для працівників ЗМІ за підсумками роботи галузі у І півріччі 2014 року. Загалом лісгосп у Костополі налічує сім лісництв. Нам було показано здобутки Базальтівського лісництва.

Під час прес-туру територією ДП «Костопільський лісгосп» було продемонстровано нову систему протипожежного відеоспостереження за лісами, вартість якої 350 000 тисяч гривень.

- Дана система була встановлена у 2012 році. Цей проект частково профінансувала Польща. Камери встановлені на трьох вежах у Костопільському районі, які завдяки своїй видимості у 80 км, дозволяють зафіксувати лісову пожежу, - розповідає директор ДП «Костопільський лісгосп» Володимир Кислюк.

Також зі слів першого заступника головного начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Івашинюти, наразі 32 райони Рівненської області уже обладнані такими камерами відеоспостереження за лісом. До кінця цього року ми плануємо оснастити відеоспостереженням усі лісгоспи Рівненщини. Адже варто пам’ятати, що найбільшою проблемою є не гасіння пожежі, а її своєчасне виявлення.

Задля запобігання крадіжкам у Базальтівському лісництві використовують метод електронного обліку деревини.

- Даний метод обліку деревини полягає у наліпленні бірки на кожне дерево. За допомогою сканування бірок вони добавляються у документ, що дозволяє контролювати кількість деревини та запобігти її нелегальному продажу, - інформує старший майстер ДП «Костопільський лісгосп» Віктор Тимощук.

Було показано ділянки лісництва у Костополі, що залісені на протязі останніх років.

Загалом на територій Базальтівського лісництва садять сосни, ялини, мордини, дуб, граб, ясен,тополя , береза та багато інших дерев.

- Задля того, щоб посадити 1 га культур потрібно витратити 2000 гривень. Загалом ми витрачаємо пів мільйона гривень на весняну посадку лісу, - каже лісничий Микола Наумець.

Територія Базальтівського лісництва також оснащена плантаціями, посівним відділенням та теплицями. Саме у теплицях проводиться декоративне вирощування порід з закритою кориневою системою – туя, самшит, ялина кандська та інші породи.

Завершальним етапом прес-туру стала екскурсія до Музею лісу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.