Рівненщина отримала всі обіцяні державою "швидкі"

Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав нарешті всі «швидкі», передбачені державою для Рівненщини. Більшість із них прибули в область ще на початку червня. А нещодавно приїхали й решта 9 санітарних автомобілів, - йдеться на сайті обласного управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Ключі від новеньких автомобілів бригадам медиків вручив заступник начальника обласного УОЗ Василь Височанський. За його словами, автопарк «швидких» на Рівненщині суттєво оновлено, адже тепер у ньому практично кожна друга машина - нова. Загалом же сьогодні екстрена медична допомога нашої області на 60% забезпечена санітарними автомобілями, та стовідсотково – пальним і медикаментами. Щоправда, як зазначив головний лікар обласного центру ЕМД і МК Віктор Касянчук, на кінець року, можливо, виникнуть проблеми із запчастинами та зимовою гумою для нових «швидких». Проте медики сподіваються, що ці питання вдасться владнати, і не втрачають оптимізму.

Натхнення їм додає й те, що обладнання, яким оснащені нові авто, значно розширило їхні можливості в наданні медичної допомоги пацієнтам згідно із стандартами екстреної  медичної допомоги. Для прикладу, при інфарктах міокарда із підйомом ST вони почали проводити хворим на догоспітальному етапі тромболітичну терапію препаратом металізе. А фельдшерська бригада володимирецьких медиків (фельдшер Олександр Кушнір та водій Олександр Гарбар), за допомогою нового сучасного дефібрилятора, успішно провела кардіореанімацію потерпілого, ураженого електрострумом, врятувавши йому життя.

Як відзначив заступник головного лікаря обласного центру ЕМД і МК з медичної роботи Олег Гикавчук, 38 санітарних автомобілів «Пежо Боксер» типів А, В і С вже курсують шляхами міст та районів області. Сучасне медичне обладнання допомогло медикам суттєво вдосконалити і поліпшити надання медичної допомоги хворим при невідкладних станах у кожному районі області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.