У Рівному буде ще один перинатальний центр

У рамках реформування галузі охорони здоров’я України триває реорганізація й перинатальної служби, зазначила під час засідання колегії обласного УОЗ головний акушер-гінеколог області Вікторія Єнікеєва.

Про це йдеться на сайті управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Доповідаючи про стан забезпечення акушерсько-гінекологічної допомоги роділлям та породіллям у Сарненському та Березнівському районах, головний лікар обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва зазначила, що впровадження національного проекту на теренах України та нашого краю зокрема "Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства" значно поліпшило ефективність цієї допомоги.  

Першим і важливим кроком стало відкриття перинатального центру, оснащення його сучасною лікувально-діагностичною апаратурою. Саме тут сьогодні народжують жінки, які належать до високої групи ризику. За результатами перевірок, проведених у цих районах, як зазначила Вікторія Єнікеєва, тут поліпшилася ситуація щодо направлення цієї категорії вагітних на третинний рівень надання допомоги. Хоча є випадки, говорить фахівець, коли жінки зі складними патологіями народжують на вторинному рівні за неможливістю доставити вагітну в область (скажімо, передчасні пологи та інші проблеми). Проте концепція МОЗ України є чіткою -  роділлі з високим рівнем ризику мають бути направлені в перинатальні центри.

До речі, у Сарненському та Березнівському районах реєструють понад тисячу пологів у рік. Це райони з найбільшим коефіцієнтом плідності. Природний приріст у Сарненському районі становить 7,2, Березнівському  – 7,1, що вдвічі вище, ніж в області, не кажучи вже в державі. 

Власне, тому було прийнято рішення створити в Сарнах перинатальний центр вторинного рівня. Ще два таких заклади планують організувати в Рівному та Дубні. На жаль, для реалізації цих проектів призупинено фінансування. Адже матеріально-технічна база передбачає не тільки відповідні приміщення, але й забезпечення  центрів новітньою апаратурою - апаратами ШВЛ для дорослих, реанімаційними столиками, пульсоксиметрами тощо.

Вікторія Єнікеєва зупинилася на діяльності пологового відділення Степанської районної лікарні. На жаль, зазначила вона, відділення не відповідає необхідним вимогам для проведення пологів. Крім того, тут реєструється менш ніж 130 пологів у рік, там відсутні цілодобові пости акушерів-гінекологів, неонатологів та операційних медсестер. Питання реорганізації потрібно вирішувати з місцевою владою. Саме так було вчинено у Рівненському районі, де після відповідного аналізу діяльності два малопотужних відділення  були закриті.

Заступник начальника обласного УОЗ Ігор Добровольський підтримав Вікторію Єнікеєву,  зазначивши, що організатори охорони здоров’я Сарненщини приводять відділення у відповідність до вимог діяльності, або проводять реорганізацію. Управління охорони здоров’я визначило термін виконання - до 1 вересня цього року.

Підсумовуючи сказане, фахівець підкреслила, що на сьогодні найважливішим є завдання забезпечити доступ жінок до висококваліфікованої перинатальної допомоги, впроваджувати ефективні перинатальні технології і, звичайно, якнайшвидше відкрити перинатальні центри на вторинному рівні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.