На Рівненщині вшанували пам'ять жертв Малинської трагедії

День 13 липня 1943 року навічно увійшов в історію як акт небаченої жорстокості німецьких окупантів проти населення українсько-чеського Малина. Тоді було заживо спалено 850 селян (у тому числі 123 дитини), серед яких — майже 400 чехів.

Малин повторив долю Лідіце (Чехія), Красухи (Росія), Хатині (Білорусь), Кортеліси (Волинь) і ще понад 250 українських населених пунктів, жителі яких також загинули у вогні, а від їхніх домівок залишилися лише згарища та попелища.

13 липня 2014 року в селі Малин Млинівського району відбулися заходи, присвячені 71-й річниці трагедії. На місці вічного спочинку представників двох народів — українського та чеського, які десятиліттями проживали разом на волинській землі, було відправлено панахиду, відбувся мітинг-реквієм.

Як повідомили з Рівненської облради, на заході були присутні консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Валеріе Фюлеова, керівник Дубенського чеського товариства «Стромовка» Антоніна Пономаренко, представники громадської організації волинських чехів «Матіца Волинська». Вшанував пам'ять жертв Малинської трагедії також депутат Рівненської обласної ради Григорій Шумейко.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.