Рівнеоблрада розгляне звернення до Порошенка щодо відновлення історичної справедливості

Депутатська група "Рівненщина" (керівник групи – Юрій Сосюк) пропонує через сесію Рівненської обласної ради звернутися до Президента України Петра Порошенка стосовно відновлення історичної правди та історичної справедливості та щодо відзначення 500-річчя перемоги українського війська над військом Великого князівства Московського під Оршею.

Таке рішення ухвалили депутати, які входять до групи "Рівненщина", 14 липня на своєму засіданні, - повідомили з Рівненської облради.

Зокрема, у Зверненні щодо відзначення 500-річчя перемоги українського війська над військом Великого князівства Московського під Оршею йдеться:

"6-8 вересня 1514 року відбулася грандіозна битва під Оршею, в якій взяли участь більше ста тисяч чоловік. Об’єднане військо українських, польських, литовських та білоруських земель, яке налічувало близько 30 тисяч воїнів, на чолі з видатним українським полководцем, нашим земляком, князем Костянтином Івановичем Острозьким, розгромило 80-тисячне військо Великого князівства Московського.

Фактично це була битва між двома цивілізаціями – європейською і азіатською. Перемога європейських сил у цій битві зупинила експансію Московії на Захід і допомогла зберегти на тривалий час землі Східної Європи в ареалі європейської цивілізації.

Блискуча перемога князя Острозького, яка є однією з найславніших сторінок в історії українського війська, над переважаючими силами московітів спеціально замовчувалася як у російській імперській, так і в радянській історіографії. В нинішніх умовах, коли Україна, як і 500 років тому, зі зброєю в руках відстоює свій європейський цивілізаційний вибір, пам’ять про Оршівську битву набуває особливої актуальності.

Просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, на державному рівні відзначити святкування 500-річчя перемоги українського війська над військом Великого князівства Московського під Оршею".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.