У Рівному дитячий майданчик огороджують електродротами

Кілька днів тому мешканці будинків, що на вулицях Соборна, 261 та Соборна, 263 у
Рівному, застали свою прибудинкову територію розгромленою. Перекопані газони, зрізані дерева і встановлені стовпи для електроопори – таку картину вони побачили поблизу дитячого майданчика. 

Мешканці кажуть, що спочатку подумали, що це зробили працівники ЖЕКу, однак згодом виявилося, що це місцевий підприємець вирішила провести лінію електропередач до свого магазину прямо над дитячим майданчиком. Нині там встановили два стовпа для електроопори, встановлення решти - блокують рівняни. 

Мешканці кажуть, що налаштовані рішуче і вже готують колективне звернення до прокуратури Рівного та депутата Рівнеради по їх округу Олександра Нестерука, аби ті розібралися у ситуації. Адже на думку рівнян, підприємець просто хоче привласнити їх прибудинкову територію, а провівши через неї лінію електропередач – матиме для цього законні підстави.

- Прийшовши з роботи у вівторок, 15 липня, я побачила, що на нашому подвір’ї все перекопано, зрізано частина дерев, у тому числі й фруктових, які ми садили. З’ясувалося, що це директор меблевого магазину «Каштан» через дитячий майданчик і наше подвіря проводить лінії електропередач. Коли ми до неї звернулися, та відповіла, що має всі необхідні дозволи і тому діє цілком законно. Але ж вона могла принаймні якось по людські до нас звернутися, а не рубати самовільно фруктові дерева? І про які дозволи може йти мова, якщо лінію електропередач ведуть через дитячий майданчик? Тобто, діти гратимуться прямо під напругою. На що дивилися наші комунальники, ЖЕК, надаючи ці дозводи? Тому ми вирішили готувати колективне звернення до прокуратури Рівного та депутата Рівнеради по нашому окрузі, щоб ті розібралися у ситуації і якось вплинули. А поки що ми просто блокуємо встановлення електроопор, щоб підприємець не змогла це зробити, - обурюється мешканка будинку на вулиці Соборній, 261 Тетяна Вонтюк.

Підтримують її у цьому й сусіди. За словами мешканця цього ж будинка Федора Рябушина, зараз ця земля закріплена за прибудинковою територією, але не виключено, що коли підприємець проведе через неї лінію електропередач, то захоче її приватизувати.

- У нас кооперативний будинок. Наразі ми в процесі створення ОСББ. Ми самі упорядковували прибудинкову територію, своїми силами все облаштовували. А зараз це вже нищать. Звичайно, нам це не подобається. Тим більше, що підприємець мала можливість провести лінії електропередач з іншого боку, під землею, як це роблять цивілізовані люди, - додає мешканець будинку.

У свою чергу депутат Рівнеради  по цьому округу Олександр Нестерук каже, що до нього звернулися мешканці будинків, що на вулицях Соборна, 261 та Соборна, 263 і повідомили про цю ситуацію.

- Людей обурило те, що підприємець самовільно, навіть, не порадившись з ними почала зрізали дерева і проводити лінії електропередач до свого магазину від трансформаторної підстанції через дитячий майданчик. Так, у неї є на це відповідні дозволи, але тим не менше, я думаю, що думка мешканців будинку має бути врахована. Мене здивувала позиція начальника ЖЕКу, що він надав дозволи навіть, не виїхавши на місце, не з’ясувавши чи збережені санітарні норми. Адже лінію електропередач ведуть прямо над дитячим майданчиком. Тому є певні питання щодо цього. Мешканці мені сказали, що наразі готують колективне звернення у прокуратуру з цього приводу. Я візьму його на свій контроль, - зазначив Олександр Нестерук.

Зв’язатися із власницею магазину «Каштан» не вдалося, на роботі її не було. Тим часом мешканці обіцяють блокувати встановлення решти електроопор, допоки не отримають висновок прокуратури про їх законність.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.