У Рівненському краєзнавчому музеї - черговий ювілей

24 липня о 12:00 в обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, присвячений 175-річчю від часу відкриття Рівненської чоловічої гімназії. Під час його проведення будуть представлені найяскравіші сторінки історії цієї будівлі, пов’язані з визначними постатями, які побували у ній.

Сьогодні у приміщенні колишньої гімназії знаходиться Рівненський обласний краєзнавчий музей. У різні часи в сучасній будівлі по вул. Драгоманова, 19 розміщувались різноманітні установи. Окрім гімназії - це реальне училище, департамент освіти уряду Директорії, кураторіум Волинського округу, рейхскомісаріат "Україна", обком КПУ. У грудні 1978 року тут відкрито експозицію Рівненського обласного краєзнавчого музею.

За 175 років існування будівлі у ній побувало багато відомих історичних постатей. Це - Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Михайло Драгоманов, Володимир Короленко, Іван Огієнко, Улас Самчук, Леонід Кравчук…

Сьогодні дане приміщення є пам’яткою архітектури національного значення та пам’яткою історії місцевого значення. У музейній експозиції розміщуються матеріали, що розповідають про різноманітні сторінки історії Рівненщини. Тут представлені археологічні, природничі, етнографічні, мистецькі пам’ятки. Це будинок, в якому живе історія - в музейних залах оживає дух епох та слава поколінь. Про це повідомляє прес-служба Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.