Як рівненські військові воюють на Луганщині

У військових колективах Оперативного командування "Північ", які залучені до антитерористичної операції, проводиться комплекс заходів, спрямованих на підтримання високого бойового духу та морально-психологічного стану воїнів. А також інформаційно-роз’яснювальна робота з цивільним населенням у звільнених від бандформувань населених пунктах.

Офіцери профільного управління на чолі з заступником командувача військ ОК "Північ" по роботі з особовим складом полковником Володимиром Яцентюком працюють, у першу чергу, з військовослужбовцями тих підрозділів, які беруть участь у бойових діях.

Офіцери-виховники, психологи, політологи, пропагандисти та юристи опікуються психологічною підготовкою та виховною роботою у військових підрозділах в умовах проведення АТО. Також вони працюють у напрямку забезпечення інформаційної безпеки під час застосування Збройних Сил України, правових основ застосування зброї військовослужбовцями тощо.

- Наші війська добре навчені, але отриманих під час навчань на полігонах знань та практичних навичок, на жаль, не зажди достатньо, аби воїн морально та психологічно був готовий до роботи в умовах бойових дій, приймав рішення щодо використання зброї та керівництва підрозділом, - зазначив половник Володимир Яцентюк. – Отож, ми допомагаємо солдатам і офіцерам подолати їхні фобії і психологічні бар’єри та якісно виконувати поставлені завдання.

Також під час аналізу морально-психологічного стану військовослужбовців, фахівці по роботі з особовим складом відпрацьовують форми та методи виховної роботи в бойових умовах. Під час спілкування з особовим складом, який виконує завдання на блок-постах, вивчається та надається допомога в забезпеченні належних соціальних умов життєдіяльності, ідентифікація проблемних питань та їх вирішення.

- Важливим аспектом є ідейно-патріотичне виховання воїнів, що сприяє виконанню поставлених завдань. Додатково велику роль в духовній підтримці бійців АТО відіграють священнослужителі, які в бойових умовах проводять бесіди, молебні, освячення, сповіді, хрещення та багато інших ритуалів, які дійсно допомагають в службі, - підкреслив заступник командувача військ ОК "Північ" по роботі з особовим складом полковник Володимир Яцентюк.

Безпосередньо перебуваючи на блокпостах, офіцери групи проводять бесіди з військовослужбовцями оперативних та резервних батальйонів щодо роз’яснення політичної ситуації в державі, рішень керівництва ЗС України, змін в законодавстві держави відносно соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. 

Начальник прес-центру ОК "Північ" підполковник Анатолій Прошин додає, що інформаційно-пропагандиське забезпечення є одним з головних завдань, яке стоїть перед офіцерами по роботі з особовим складом та прес-офіцерів. 

- Дуже впливовим методом роботи є подієві, оперативні та правові інформування особового складу за допомогою особистих зустрічей з людьми, інформаційних бюлетенів, пам’яток та періодичних відомчих видань, - уточнив підполковник Анатолій Прошин.

Робота профільних фахівців зорієнтована не лише на військовослужбовців, а й на населення, звільнене від бандформувань. 

- Перший бій, що ми прийняли під Рубіжним, де із засідки терористи напали на підрозділи 30 окремої механізованої бригади, показав необхідність роботи з людьми на місцях, - наголосив командувач військ ОК "Північ" генерал-лейтенант Ігор Колесник. - Після бою ми почали розбиратися у всіх аспектах тих подій, і виявилося, що місцеві люди мали хибне уявлення про нас. По-перше, їх ввели в оману, що то були не Збройні Сили, а національна гвардія, яка сформована з "Правого сектору". Пропагандиська машина бандформувань переконала, що підрозділи прибули туди убивати, зачищати. А це викликало агресію. Ми прийняли правильні рішення, провели роботу і люди нам повірили та навіть почали допомагати.

Тоді на чолі з заступником командувача по роботі з особовим складом було створено робочу групу, яка проводить зустрічі з місцевим населенням, фермерами, представниками бізнесу.

- Перший такий виступ був в місті Кремінна Луганської області. Після виступу самі люди сказали, що два перших місяці антитерористичної операції вони були в інформаційному вакуумі, про те, хто і чому воює, їм ніхто нічого не розповідав, не пояснював, - прокоментував полковник Володимир Яцентюк. – Ми пояснюємо завдання і цілі Збройних Сил, з якою метою підрозділи прибули на Донбас, як ми можемо допомогти відновити регіон і повернутися людям до мирного життя. Люди на сході повинні відчути, що вони не самі, не кинуті на призволяще. А такі самі їхні побратими із західних областей про них думають. І оця ідеологія поділу "західники-східняки" повинна бути подолана. Ми усі - українці, ми усі - брати і сестри.

Також офіцери роз’яснюють необхідність проведення воєнної операції та залучають до відновлення життєдіяльності міст і сіл місцевих активістів, духовенство, керівництво місцевих та селищних рад, місцеві телеканали, радіо та періодичні видання.

Про це повідомили у Регіональному медіа-центрі МО України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.