Рівненська влада попросила австрійців стерилізувати усіх безпритульних псів

Влада Рівного звернулася до волонтерів австрійської благодійної організації "VIER PFOTEN International" ("Чотири лапи") із проханням стерилізувати абсолютно всіх бродячих тварин у місті.

Про це в інтерв'ю комунальній газеті "7 днів" розповів директор австрійської благодійної організації доктор Амір Халіл.

- Якщо проаналізувати ситуацію з бродячими тваринами у вашому місті, то Рівне цілком могло би стати містом-моделлю для європейських країн, бо з такою кількістю безпритульних тварин справитися можливо, отже, можливо й залишити місто без цієї проблеми. У нас є офіс у Брюсселі. То з огляду на те, що наша праця зацікавила місцеву владу, ми триматимемо контакти через цей офіс. Треба тільки знайти фінансування, - зазначив Амір Халіл.

За оцінкою Аміра Халіла, в місті нині є приблизно дві тисячі безпритульних тварин. За приблизними підрахунками, третина з них уже стерилізовані.

- Нам дуже сподобалось працювати у Рівному, - говорить директор благодійної організації. - Чесно скажу, це одне з найкращих міст, де ми досі працювали. Люди тут з вдячністю сприймають нашу місію і пропонують нам усю необхідну допомогу. Так само й ми готові допомогти у всьому в рамках нашої місії. Будь ласка, звертайтесь.

Амір Халіл пояснив, якщо міська рада звернеться з листом до їхньої організації з пропозицією зробити Рівне містом-моделлю у вирішенні проблеми бродячих тварин, то це цілком може статися.

- У нас є мобільна клініка, яку зараз обладнують ендоскопічними приладами в Італії. З таким обладнанням операція стане ще швидшою. Це високі технології. Отже, отримавши від вас лист, ми терміново сконтактуємо з нашими італійськими партнерами, звернемось до спілок ветеринарів, дамо інформації в мас-медіа, щоб до Рівного міг приїхати автомобіль-клініка. Це буде добре і для нашої організації, й для Рівного, - зазначив Амір Халіл.

Сама машина коштує приблизно 25 тисяч євро. Але кінцева ціна залежить від того, яке обладнання на неї поставити.

- Нова клініка, яку ми маємо невдовзі отримати, дасть можливість стерилізувати собак лапароскопічно. Нині в Києві на базі сільськогосподарської академії для ветеринарів уже проводять такий тренінг. Під час лапароскопічної операції робиться три дірочки, й одразу після операції можна відпускати собаку в її середовище. Але це ще не все. Основна ідея полягає ще в тому, щоб кожній собаці вживити мікрочіп. Спонсорувати цю процедуру якраз могли б італійці. В Румунії та Болгарії, де ми працювали, такої системи ще немає. А в Сербії вона діє. Завдяки цьому можна дізнатися про тварину все: хто господар, якого віку пес, коли його стерилізували, тощо. Якщо зараз у вас на кліпсі, котра вставляється у вухо собаці, вказують номер, з якого можна, ввівши цей номер у комп’ютер, дізнатися інформацію про пса, то тепер ця інформація міститиметься безпосередньо на собаці, - розповів директор благодійної організації.

Волонтери австрійської благодійної організації "VIER PFOTEN International" працювали у Рівному неповні три тижні. За підтримки місцевих комунальних служб їм вдалося за цей час простерилізувати майже 150 тварин. Організація "VIER PFOTEN International" працювала у Рівному спільно із координатором проекту допомоги безпритульним тваринам в Україні Олесею Лісчишиною, керівником зоозахисної організації "Під егідою" Тамарою Лук’янчук та міською владою.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.