У неділю рівнян безкоштовно тестуватимуть на гепатит С

24 липня голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов взяв участь у круглому столі до Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом.

У Рівненській області кількість хворих, які знаходяться на диспансерному обліку з приводу хронічних вірусних гепатитів, за останні 5 років значно зросла, зокрема  з 8544 випадків у 2008 році до 9789 – у 2014. Проти гепатиту С не існує вакцини.

Для нього притаманний безсимптомний перебіг з подальшим розвитком хронічного процесу та переходом у цироз печінки у більш як 80 відсотків хворих. Майже 1,5 тисячі пацієнтів страждають від цирозу печінки, із них щороку третина помирає. Більшість хворих на хронічні форми вірусного гепатиту В і С в області (понад 80 відсотків) є особи працездатного та репродуктивного віку, соціально адаптовані. Вірусний гепатит С у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним.

Проте в Обласній цільовій соціальній програмі профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року передбачені кошти в сумі 20,7 тис. грн на рік лише на охоплення вакцинацією проти вірусного гепатиту В осіб із групи ризику.

До Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом у неділю, 27 липня, о 15:00 на Майдані Незалежності обласного центру відбудеться акція зі швидкого тестування на гепатит С, під час якої усі бажаючі зможуть отримати консультацію та упродовж 15 хв. дізнатися результат щодо захворювання на гепатит С.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.