Мешканка Луганщини переїхала у "лігво бандерівців", до Рівного

Корінна мешканка Лисичанська Галина Полстяна, вже третій місяць живе із донькою та онукою у Рівному. 22 травня, коли поблизу її будинку почали лунати гарматні постріли, жінка похапцем зібрала речі і разом із рідними вирушила до Західної України, – про це повідомили у прес-службі "Рівнегаз".

– Коли на Луганщині розпочалися бойові дії, я почала в Інтернеті шукати, куди можна виїхати, – розповідає пані Галина. – Зверталась до міських рад різних міст, але отримувала відмову. Адже я планувала не просто приїхати на проживання до мирного міста, а й працевлаштуватися в ньому. Також шукала роботу й моя донька, яка має фах економіста. У Рівному представники міської влади з’ясували в службі зайнятості, що для мене є вакансія в тролейбусному управлінні.

Пані Галина придбала квитки на потяг 24 травня. Та коли за два дні до запланованого від’їзду під вікнами рідної домівки почали лунати постріли, жінка забрала доньку з чотирьохрічною онукою й попутним транспортом вирушила до Луганська, звідки дістались до Рівного.

Першою справою на чужині для переселенців став пошук житла. Спочатку вони мешкали в готелі, а потім вирішили знімати квартиру. Галина, не стримуючи сліз, розповідає історію, коли хлопчина, який винаймав квартиру, почувши історію біженців, віддав їм на певний час своє помешкання, а сам жив у церкві.

– Із такою щирістю і відвертістю людей, як у Рівному, я не зустрічалась ніде, – щиро зізнається жінка. – Я неодноразово стикалась із черствістю і байдужістю чиновників, знаю, як важко відчиняються двері у людей влади, а серця їх відкриваються ще важче. У мене онучка – інвалід дитинства, тож поріг не однієї інстанції довелося оббити. А тут я прийшла в адміністрацію, у відділ соцзахисту, в службу зайнятості і чи не вперше в житті відчула до себе людське ставлення. Коли у чужому місті в нас залишилось всього 400 гривень на життя, ми звертались за допомогою до керівників різних підприємств. Я була неймовірно вражена, коли голова правління ПАТ "Рівнегаз" Петро Дубас не просто допоміг моїй сім’ї коштами, а вислухав нас, розпорядився, щоб у магазині, який працює на підприємстві, нам виділили продукти. А найголовніше – він запропонував моїй доньці роботу в абонслужбі підприємства.

Галина Полстяна переконана, що працевлаштування – це найголовніший критерій на сьогодні для них із донькою. За її словами, вони приїхали на Рівненщину назавжди і налаштовані бути повноцінними громадянами українського суспільства.

– Знайомі коли почули, що їду на Західну Україну, де ніколи в житті не була, щиро дивувались, що я добровільно вирушаю в "лігво бандерівців". А бандерівці стали для мене найріднішими людьми. Я все життя розмовляла російською мовою, а тут спілкуюсь лише українською – із поваги до краю, який став мені другою Батьківщиною. У мене на сьогодні є мрія – взяти напрокат вишиванки і сфотографуватись разом із донькою і онукою для соцмереж. Нехай мої земляки почують і побачать, що Рівненщина – це найдуховніший і найщиріший край нашої єдиної неподільної України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.