Для будівництва на рівненському Пагорбі Слави зрубали 70 дерев

108 посадовців притягнуто прокуратурою до відповідальності за неналежну охорону лісів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Зокрема, у діях посадовця одного із сількогосподарських виробничих кооперативів прокурор Дубровицького району виявив службову недбалість, яка виразилась у неповідомленні про незаконні рубки дерев, що призвело до втрати повноти деревостану нижче критичної межі на ввірених лісових ділянках та економічних збитків державі на суму більше 80 тис. грн. За цим фактом прокурор розпочав досудове розслідування за ч. 1 ст. 367 КК України.

Прокурор міста Рівне встановив, що по вул. Київській на території так званого "Пагорбу Слави" працівники житлово-будівельного кооперативу незаконно зрубали 69 сироростучих дерев. Загальний розмір шкоди державі склав майже 110 тис. грн. За цим фактом прокурор зареєстрував кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 364-1 КК (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, що спричинило тяжкі наслідки). Триває розслідування, яке доручено здійснювати органам внутрішніх справ.

З метою упередження незаконного використання 5,2 тис. га лісу одним із товариств Здолбунівського району Рівненський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в судовому порядку вимагає припинення безпідставного виготовлення матеріалів лісовпорядкування на зазначену площу.

З початку 2014 року за неналежне здійснення охорони і захисту лісу органи прокуратури Рівненщини притягли до відповідальності уже 108 посадових осіб державної лісової охорони. За документами прокурорського реагування упереджено незаконне використання більше 5 тис. га лісу.

Про це повідомила старший прокурор прокуратури області з питань захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері Анна-Марія Дзівак.

Питання належного захисту та використання лісових ресурсів залишається для органів прокуратури Рівненщини одним із пріоритетних. Перевірки в цьому напрямі продовжуються.

Всього ж за результатами прокурорського нагляду у сфері екології органи прокуратури Рівненської області цьогоріч зареєстрували 7 кримінальних проваджень, притягнули до дисциплінарної відповідальності 162 посадові особи, з них 136 – органів контролю. Задоволено позови прокурорів про відшкодування більше мільйона гривень.

Читайте також:

У парку на Пагорбі Слави у Рівному хочуть будувати всупереч закону

Рівненські активісти зупинили бульдозери і зламали паркан на Пагорбі Слави

Бої за Пагорб Слави у Рівному. Що далі?

Спеціалісти визнали незаконним будівництво на рівненському Пагорбі Слави

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.