На Рівненщині відзначать 500-річчя переможної битви князя Острозького

500-річчя битва під Оршею, Князь Острозький, Спасибо деду за победу

На початку вересня цього року відбудеться Форум "500-річчя перемоги під Оршею". Комплекс заходів мають поширити, популяризувати та підкреслити цінність видатної перемоги, що відбулася п’ять століть тому. Заходи відбудуться у Рівному, Острозі, Дубному, Новограді-Волинському (Житомирщина) та Старокостянтинові, Полонному (обидва – Хмельниччина).

8 вересня 1514 року об’єднанні 30 000 війська Великого князівства Литовського та Польського королівства, які очолювались руським князем Костянтином Острозьким, здобули перемогу над 80-тисячним військом Московського князівства.

Ця подію свідомо замовчувала радянська та російська історія. Перемога, про яку українці майже не знають.

– Сьогодні, як ніколи нам потрібно формувати і піднімати бойовий дух своєї армії та нації вцілому. Приклади наших видатних перемог, що закарбовані у світову історію формують бойовий дух та здіймають патріотичну хвилю. Саме зараз необхідно потужно та масово популяризувати героїчні сторінки історії, – зазначено на сайті, що присвячений форуму.

Наразі відомий український художник Юрій Нікітін розпочне роботу над батальним полотном "Перемога Князя Острозького в битві під Оршею".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.