У Рівному Нацбанк брали в облогу

Упродовж 2007-2014 років мільйони українців були ошукані банківською системою. Мова насамперед йде про кредити, які щедро роздані населенню країни у валютах інших країн – доларах, євро банківськими установами всупереч чинному законодавству. Сьогодні, 31 липня, у Рівному відбувся запланований мітинг валютних позичальників, які через знецінення української валюти змушені платити шалені відсотки по власній заборгованості.

Під стінами Національного банку у Рівному зібралося чимало обурених позичальників. Зокрема члени ініціативної групи всеукраїнської спільноти валютних позичальників в комерційних банках "Кредитний майдан" звинувачують Національний банк України у знеціненні та нестабільності української гривні.

Відповідно до ЗУ "Про Національний банк України" та Конституції України: основною функцією Національного банку України є забезпечення стабільності гривні.

– Усі громадяни знають, що таке стабільність гривні відносно долара. Це просто міф. Лише за останній період гривня здешевіла на 45%. Жодними економічними термінами це неможливо пояснити. Хочу зазначити, що люди ні в якому разі не відмовляються сплачувати власний борг, просто вони хочуть робити це на нормальних умовах, – каже учасник "Кредитного майдану" Євген Жуков.

Пікетувальники зазначають, що, перш за все, варто прийняти зміни на законодавчому рівні. До тих же пір, поки банкіри не підуть на зустріч, поки не буде прийнятий закон на вигідних для нас умовах – люди відмовляються сплачувати усі платежі по кредитному договору.

Опісля пікету Національного банку, позичальники та небайдужі громадяни відправилися до Рівненської ОДА з надією залучитися підтримкою рівненських народних депутатів.

Загалом учасники мітингу у написаній заяві вимагають:

  1. Не підтримувати Законопроект 4185а-2, який зареєстрував народний депутат Р. Князевич.
  2. Переведення споживчих валютних кредитів у гривню по курсу НБУ на дату підписання кредитного договору з фіксованою відсотковою ставкою, що не перевищує ставку на момент підписання кредитного договору.
  3. Ввести повне списання банками усіх штрафних санкцій (пені, неустойки та ін.) за період з 2008 року.
  4. Розробити лояльну для позичальників програму доступної реструктуризації заборгованості та кредитних канікул.

Також, відповідно до законодавства, а саме, декрету кабміну "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" (15-93), організація "Кредитний майдан" вимагає оштрафувати кожну банківську установу на суму виданого валютного займу без індивідуальної ліцензії на здійснення відповідних операцій.

Зі слів учасника "Кредитного майдану" Олега Вороб’я, пікетувальники просять рівненську владу визначитися із власною позицією щодо валютних позичальників у місті, тому що зараз громаді абсолютно незрозуміло, чи залучаться вони підтримкою влади.

– Зі своєї сторони можу вас запевнити, що надана мені заява-звернення буде розглянута найближчим часом. Також задля залучення більшої підтримки щодо вашої проблеми, я спрямую лист з вимогами до усіх рівненських народних депутатів, – каже голова рівненської ОДА Сергій Рибачок.

Також Сергій Рибачок запевнив усіх позичальників, що найближчим часом для усіх бажаючих розповісти про свої проблеми із банком та заборгованістю буде організований круглий стіл.

Сьогодні ж люди налаштовані рішуче і готові до кінця відстоювати власну позицію.

Коментарі

Маєш валютний кредит? Приєднуйся до Кредитного майдану. Ми боремося проти банківського свавілля. Наша основна вимога перевод валютних кредитів у гривню по курсу на момент підписання договору. Тел. 0980201477

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.