У Рівному відзначили перемогу над москалями

Вперше у Рівному відзначають перемогу під проводом князя Костянтина Острозького під Оршею. Рівно 500 років тому 30-тисячне військо Литви, Польщі та України спільно вщент знищили 80-тисячне військо московитів.

31 липня у Рівному, у галереї "Євро-АРТ" відбувся перший захід у рамках "Східно-Європейського форуму "500-річчя перемоги над Оршею". Відомий український художник Юрій Нікітін за два тижні пообіцяв відтворити на полотні батальну сцену битви. Унікальність події полягає у тому, що процес створення полотна транслюватиметься онлайн.

– Юрій єдиний з художників погодився на такий експеримент, – коментує організатор заходу Микола Бендюк, – мистецтвознавці, історики і просто звичайні глядачі у всьому світі можуть спостерігати за ним у режимі онлайн, давати свої поради та критикувати.

Основна частина фестивалю відбудеться 6 та 7 вересня, найбільше заходів буде проведено у Рівному, Острозі та Дубно. Окрім розважальних заходів планується також зустріч послів Білорусії, Польщі та Литви, де проводитимуть паралелі між подіями XVI та ХХІ століть.

– Якщо перефразувати, то це буде порівняння АТО XVI та АТО ХХІ століть, – каже Микола Бендюк.

Плануються також благодійні акції. Наймасштабніший благодійний концерт буде проведено 7 вересня у Рівному, а кошти будуть передані на допомогу українській армії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.