У Рівному презентують "Етномандри"

6 серпня о 15:00 відбудеться презентація нової виставки картин. У трьох залах клубного кафе "Євро-Арт" експонуються роботи львівської художниці Наталії Курій-Максимів під назвою "Етномандри". Представлено двадцять вісім робіт, виконаних у давній техніці – живопису на склі, серед яких: "Знаки зодіаку", "Мандруючі янголи", "Музики", "В передчутті свята", "Свята Трійця" та ін.

Варто зазначити, що в результаті творчих пошуків Наталія Курій-Максимів віднайшла власну мистецьку мову в розкритті сакральних та народних мотивів, які опрацьовані крізь призму стилю народної ікони мальованої на склі у ХVIII-XIX ст. Художниця часто надихається творчістю українських майстрів наївного мистецтва, таких як М. Приймаченко, Г. Собачко-Шостак, К. Білокур.

Образи картин мисткині – це авторська стилізація мотивів життя та побуту українського народу, фольклорні сцени. Саме тому ці роботи можна сміливо назвати мистецькою "етнографією" на склі. Серед сюжетів – будні й свята простого люду, які художниця подає легко, з душевним теплом та елементами гумору. Поміж улюблених серій – ілюстрування народних українських пісень, сакральні мотиви та знаки зодіаку.

Наталія Курій-Максимів народилася 23 березня 1987 р., за фахом – художник-графік, закінчила Українську академію друкарства (м. Львів). Учасник колективних виставок з 2004 року. Персональні виставки відбулися у Івано-Франківську, Львові, Житомирі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві та інших містах. Роботи зберігаються у колекціях України, Європи та Америки.

В день презентації картин художниця розкриє секрети створення давньої техніки – живопису на склі. Виставка триватиме до 31 серпня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.