На пам’ятній монеті Рівненщини хочуть зобразити найстарішу церкву

На пам’ятній монеті України, присвяченій 75-річчю утворення Рівненської області, відтворять історичні цінності та пам’ятки Рівненщини. Серед пропонованих варіантів: одна з найстаріших культових дерев’яних споруд – Михайлівська церква у селі Пляшева Радивилівського району, Корецький, Дубенський та Острозький замки тощо.

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

– Робоча група дійшла згоди, що на монеті повинна бути представлена історична Рівненщина. Адже наш край має тисячолітнє минуле. Тому ми вирішили, що на реверсі монети буде зображено герб нашої області, а на аверсі – Михайлівська церква, пам’ятник козакам. Усе це має бути на фоні Берестецької битви, – розповів заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук.

Монету Національний Банк України планує ввести в обіг вже з листопада цього року.

– Такого роду монети Нацбанк випускає кожній області України з нагоди річниці її створення. Пропозицію, що має бути зображено на монеті, подає сам регіон, але остаточний – затверджується колегіально. Монета Рівненщини матиме тираж у 30 тисяч примірників, буде номіналом 5 гривень, а коштуватиме 25 гривень. Придбати її можна буде у відділенні Нацбанку та у банках дистриб’юторах, – розповів в. о. начальника управління Національного Банку України в Рівненській області Віталій Брик.

За кілька днів учасники робочої групи мають представити різні варіанти монети у ескізах. Кращу пропозицію подадуть до Нацбанку України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.