У Рівному вимагають прибрати намети з майдану Незалежності

Громадськість Рівного обурена діями низки невідомих людей, котрі називають себе активістами Майдану. Ці люди не тільки встановили на майдані Незалежності здоровенний старий намет, але й зруйнували покриття площі. Тим часом громада Рівного вимагає повністю прибрати намети з майдану.

У соціальній мережі Facebook до влади та громади міста та області звернулися волонтери з "Допомога армії – Рівне":

– Зараз наша країна переживає непрості часи. Але хвиля народного єднання та взаємодопомоги є запорукою успішної перемоги українського народу в боротьбі з російською окупацією. Рівняни розуміють, що "Революція гідності" ще не закінчилась, вона триває постійно. Активісти як ніколи згуртовані і разом наближають перемогу у війні з Росією. До руху з забезпечення рівненських військовослужбовців залучено більше 200 волонтерів у Рівному та майже тисяча у області. Всі вони не мають часу на показуху і працюють з раннього ранку до пізньої ночі. Тільки б у рівненських солдатів було все необхідне для найшвидшої перемоги над російським тероризмом. Кожен доброволець розуміє, що Майдан зараз – на волонтерських складах для армії, а Грушевського та Інститутська зараз – на Донбасі.

Група волонтерів "Допомога армії – Рівне" займається підтримкою армії вже понад три місяці. За цей час нашим солдатам відправлено понад 150 тонн провізії, чимало форми, захисної амуніції, пристроїв нічного бачення, два тепловізора та безпілотник. Не меншими є здобутки й інших волонтерських груп у районах області. Крім того, волонтери налагодили ефективну співпрацю з органами влади та військовими. Вся робота здійснюється чітко і прозоро. Звичайно, обсягів зібраної допомоги часто не вистачає, щоб покрити всі потреби військових, але волонтери щодня удосконалюють свою роботу. 
Особливо образливо на цьому фоні виглядають ті речі, які зараз відбуваються на майдані Незалежності. Залишки наметового містечка зараз окупувала малочисельна група осіб, які називають себе "майданівцями". Хоча жодного відношення до проведення Євромайдану у Рівному вони не мають. Ці люди не відомі ні журналістам, ні активістам, ні громадськості. Справжні лідери місцевого Майдану давно пішли звідти і займаються кориснішими для громади справами. Це вони можуть підтвердити.

Тим часом малочисельна низка невідомих осіб не тільки називає себе лідерами майдану, але й невідомо для чого встановлює на центральній площі міста величезні намети, які вже починають нагадувати циркове шатро з клоунами. Навіщо ці намети в центрі міста зараз? Якщо такі дороговартісні намети потрібні більше для наших солдатів на полігонах та в зоні АТО?

Ще більше обурює те, що низка невідомих осіб нібито збирається організовувати в цих наметах збір допомоги для солдатів та координувати все це на рівні області? Навіщо все це, якщо в області волонтери вже працюють понад три місяці, і між ними та органами влади налагоджена співпраця та координація.

Ми закликаємо:

  1. Невідомих осіб відмовитися від окупації Майдану та не компрометувати Революцію Гідності. 
  2. Органи місцевої влади мають вжити рішучих заходів, щодо припинення цього неконтрольованого безладу в центрі міста. А також з’ясувати, на якій підставі невідомі особи захопили майдан Незалежності та руйнують його покриття.
  3. Закликаємо активістів Рівного зібратися на міську толоку та прибрати майдан Незалежності від сміття та інших непотрібних речей.

Ми, волонтери, наголошуємо, що Майдан – це не намети і самопіар окремих людей, а прагнення рівнян до змін. І Майдан за потреби збереться знову. Для цього непотрібні намети.

З повагою, група волонтерів "Допомога армії – Рівне".

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поспілкувалась з Анатолієм Полюховичем, який називає себе одним з керівників Рівненського Майдану і сотником з київського Майдану:

– Зараз поширеною є думка про те, що намет у нас в центрі непотрібен, як Ви це можете пояснити?

– Ну, я думаю, що це думка людей, які не патріоти, яким Україна – все одно, які просто сидять вдома, заробляють собі копійку, укриваються від податків і так далі. Ми бачимо, що волонтерська робота йде краще, ніж державна, каже Анатолій Полюхович. Я приїхав з Києва, щоб підняти роботу рівненського Майдану. Хочемо, щоб наша область була в передових з приводу змін в державі: реформи в судах, прокуратури тощо. Хто вам сказав, що на фронті немає де жити? додає активіст. Нас просять зброю, харчі, ліки. Ще не було такого, що намет потрібен. Тим більше, що намет попалений, це трофей з Маріїнського парку. Друзі, які зараз в армії, це – їхній намет. Цей намет ставиться, щоб набиралися волонтери для допомоги армії. Щоб робили громадські формування для захисту області, щоб працював закон і було перезавантаження влади. Цього в області, на жаль, не видно.

Детальніше розмова подана у відеозаписі:

Коментарі

Редактори виправте, бо дуже ріже вухо "Інституцька " - в українській мові пишеться ІНСТИТУТСЬКА.

Особисто мені не заважають ті намети, але стільки честі собі роблять.. Більше схоже до тих людей, які бомжуть перед церквою (біля Злати). Скоро й вони поставлять намет і говоритимуть що є волонтерами і відстоюють майдан..

Чи не з цього почнеться Рівненська народна республіка??

Цих майданівців давно треба було гнати звідти. Таке бунгало в центрі міста, і всі мовчать. Варто подивитись як матраци сушать після дощу. А зараз спробуй вижени з насидженого місця. Як депутати-толку нуль, а зарплату отримують чималу.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.