Толока без бійки: у Рівному люди не змогли прибрати намети з майдану

Запланована на 19:00 акція з очистки майдану Незалежності, яку ініціював центр волонтерів "Допомога армії – Рівне", не вдалася. Ініціатори прийшли з наміром мирно поговорити та переконати власників наметів самим прибрати їх з центральної площі міста. Втім, господарі чекали на активістів, серйозно підготувавшись: прийшли хлопці з "Правого сектору", жіноча сотня та люстраційний комітет, – пише "Рівне вечірнє".

Кілька "правих", на вигляд яким не більше 18 років, одягли на обличчя балаклави, вочевидь, готуючись до бійки. Один із представників нинішніх "майданівців" мав бронежилет та гумовий кийок. Прийшли на акцію і правоохоронці.

Переконати нинішніх рівненських "майданівців" прибрати намети намагалися одні із засновників рівненського Майдану Зураб Кантарія та Андрій Логащук. Хлопці аргументували, що військові намети у центрі міста – вже не на часі.

Вони погоджувалися із нинішніми "майданівцями", що далеко не всі вимоги Майдану виконані, проте додавали, що ці намети нічого не вирішать. Активісти намагалися переконати людей, які сьогодні живуть на центральній площі міста, що боротися за свої права вже потрібно іншим способом, цивілізованим. Додавали, що вони не бачили, аби за останні місяці стояння наметів на майдані Рівного їх мешканці вирішили якусь проблему чи запропонували щось корисне.

– Навіть воду з-під квітів біля портретів загиблих героїв ніхто не змінює, – обурювався Сергій Кондачук, командир здолбунівської сотні самооборони. – Виникає логічне запитання: що роблять ті, хто зараз у цих наметах?

Окрім того, засновники рівненського Майдану зазначають, що більшість із цих людей, які називають себе майданівцями, вони не знають, бо під час зимової революції їх, вочевидь, не було.

У прихильників наметів у центрі Рівного найсильнішим аргументом було запитання: "А кому і чим ці намети заважають?". "Майданівці" зазначали, що вони продовжують боротися за вимоги Майдану, а великий намет їм був потрібний для зберігання продуктів для військових. При чому, на зауваження, що є у Рівному організовані склади, куди зносять волонтерську допомогу, одна з мешканок намету кричала, що коли вони просили надати їм склад, його не надали, а іншим волонтерам вона не довіряє, бо впевнена, що вони продають принесену допомогу. На зауваження, що у наметі – не найкращі умови для зберігання продуктів, і що такою допомогою можна потруїти солдатів, дівчина сказала, що у них лише картопля на піддонах, проте у кутку стояли і банки з салом. 

Анатолій Полюхович, бізнесмен із Зарічного, який поставив цього тижня військовий намет у центрі Рівного, зазначив, що "трофей із Маріїнського парку" не прибиратиме. На його думку, громадська активність у Рівному значно занепала, тож він приїхав її піднімати. Минулої неділі "майданівці" провели Віче, присутні на якому погодили встановлення цього намету, що також додавало "мешканцям центру" аргументів для їхньої позиції.

Після годинної суперечки активісти розійшлися.

– Силою я прибирати цей намет не буду, – додав Зураб Кантарія наприкінці непродуктивного діалогу. – Буду приходити сюди щодня і переконувати, щоб вони самі зняли намет. Але бійки нам ні для чого.

До слова, про сам намет. Всередині – щось схоже на ліжко, багато пустих коробок та бочка з-під луцького квасу. За словами Анатолія Полюховича, намет ще не готовий і його збираються офіційно відкривати на днях.

Коментарі учасників після події:

Ключові слова: 

Коментарі

"Пишиход" Люся, як завжди, права :) Тільки, от, не знаю, куди ділись мої "машины-квартиры" і "должность", про які написано в коментарях...

щодо нинішнього Майдану: дуже шкода, що хлопці і дівчата досі не знають, як без наметів змінювати владу :( сподіваюся, з часом усі ми цьому навчимось.. а поки що не слід дозволяти Медведчуку спекулювати на тему Майдану, тому слід розійтись, а коли буде потрібно - намети знайдуться

Клоуни )))))) зураб "жгі єсчьо")))

приїжджала якось в Рівне Королевська. так от цей Полюхович прибіг до неї і там почав нити, що у нього бізнес відбирають (а бізнес у нього - це ягідки, грибочки) а після обшуку у нього дома менти знайшли дуже багато цікавих речей, машини ліві... то цей Полюхович потім десь пішли разом з Королевською і про щось терли. Короче, Полюхович, хватить прикриватись Майданом, їдь до себе в Зарічне і там став палатки, в яких жили януковські тітушки! Не паплюж пам‘ять про загиблих героїв...

Вождям и прикормленным "героям" Майдан уже не нужен, они получили свои должности, купили себе квартиры-машины, разобрались со своими врагами.

Був Майдан! Вірив я в Майдан, підтримував. Перемогу здобули! Зараз ЗМІ всіляко стараються "знівичити" Майдан... Звісно майдан інший! Але що по суті змінилося? Олігархат, як правив країної так і править! Звісно немає цього покидька Януковича енд компані! Але все ж таки... Я особисто стояв проти режиму диктатури і беззаконня! Але і не стояв за ЄС! Звісно і таких як я багато! Ніхто не дасть нам нічого, ніхто не зробить нічого і ніхто не побудує нічого крім нас самих. Механізм, щоб здійснював контроль над владою має буди! І до поки його не створять, говорити з майданом про те, щоб вони забиралися це не розумно! Комітет має з представників народу, патріотів. Так як в Конституції написано, що народ є Джерело влади. Стаття 5. Україна є республікою.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

{Офіційне тлумачення положення частини другої статті 5 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 6-рп/2005 від 05.10.2005, № 6-рп/2008 від 16.04.2008}

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

{Офіційне тлумачення положення частини третьої статті 5 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 6-рп/2005 від 05.10.2005, № 6-рп/2008 від 16.04.2008}
беззаконня породжує всі біди. В момент протистоянь на майдані згадайте як переписувалися закони? Про яке правосуддя може бути мова коли влада в одних руках. Більше 20 років нищили країну! Ніхто не покараний! Скільки це може продовжуватись? Не потрібно ігнорувати і відносити до "іншого сорту" людей! Потрібно владі йти і вирішувати, створювати! Хоча ясна річ, що їм контроль не потрібен...

Конституція України!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.