ГПУ: Міноборони купило неякісних бронежилетів на 71 мільйон

Міністерство оборони закупило для військових полегшені бронежилети, які не відповідають їх вимогам.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

Вказується, що в результаті перевірки виявилося, що колишніми високопосадовцями оборонного відомства у період з 21.03.2014 по 30.05.2014 року організовано і здійснено закупівлю полегшених бронежилетів у кількості 17 080 одиниць на суму понад 71 млн грн.

Згідно висновку Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України зазначені засоби індивідуального захисту визнані такими, що не відповідають тактико-технічним вимогам до бронежилетів.

Більше того, при прийнятті виготовлених бронежилетів заявленого 4-го класу захисту, вони на відповідність чинним національним стандартам захисту людини від ураження вогнепальною, холодною зброєю та уламками ручної гранати належним чином не перевірялись.

В результаті невідповідності засобів індивідуального захисту вказаним характеристикам з 31.05.2014 по 01.08.2014 року щонайменше 67 військовослужбовців Збройних Сил, не маючи повноцінного захисту, отримали поранення шиї та ділянки паху, в тому числі смертельні, зазначають у ГПУ.

За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про наявність у діях службових осіб Міністерства оборони ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби).

Також внесено відомості щодо наявності в діях посадових осіб відділу випробувань державного науково-дослідного інституту Міністерства внутрішніх справ, які безпосередньо склали висновок на відповідність виготовлених бронежилетів існуючим стандартам, ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).

Про це повідомила "Українська правда".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.