Воїни SOS: Рівненський герой Роман Федорин

21-річний Роман Федорин у складі свого підрозділу 8 липня перебував в Луганській області в районі міста Щастя. Бійці тільки сіли обідати, коли почався обстріл з "Градів". Троє товаришів Романа загинули, сам він отримав поранення в праве стегно, через гангрену ногу довелося ампутувати, пише у проекті журналу "Фокус" "Воїни SOS" Олексій Батурин. 

Я відслужив за контрактом 2,5 роки: спочатку в авіації, потім було скорочення – перевели в зв'язок. Мені 21 рік. Після школи в 17 років спочатку вступив до коледжу – навчався на оцінювача нерухомості. Потім вирішив підписати контракт, пішов служити. Звання – старший солдат, посада – водій-електрик. 
Захоплювався спортом: перекладина, біг, гирі. У дитинстві ходив в авіамодельний гурток – люблю електронікою займатися, – але свій власний літак так і не побудував.

В АТО потрапив просто: десь місяці два тому дали команду, колони виїхали в зону. Нам не повідомили, куди ми їдемо. Служили в Луганській і Донецькій областях. Спочатку був кимось на кшталт зв'язківця, допомагав встановлювати телефони, потім мене відрядили до артилеристів, я "Уралом" пушку тягав.

Травму отримав під Луганськом, десь за Щастям в шести-восьми кілометрах. Це було близько першої години дня 8 липня, якраз був обід у нас.

Я момент обстрілу не пам'ятаю. Побачив, що поранений, впав на землю, мені почали надавати першу допомогу, далі – все уривками. Кістка була цілою, тільки збоку, на стегні, м'язи були розрізані. Потім сказали, що нас обстріляли "Градом". Я дзвонив хлопцям, які там залишилися. Сказали, що начебто трьох вбило і п'ятьох разом зі мною поранило.

Лікарі мені нічого не говорили, отямився вже без ноги. Навіть не знаю, в яких госпіталях мене лікували – у Тернополі начебто, або ще де, потім помістили в літак і відвезли до Києва. Ногу ампутували, бо через гангрену міг не вижити. Кажуть, що якби була протигангренна сироватка, ногу можна було б врятувати.

Зараз із кожним днем стає легше. Уже встаю, потихеньку ходжу. Поки не ясно, що буде з протезуванням, але до нас приїжджали, показували протези.

До мене приїхала мама з молодшим братом. Сім'я живе в Рівненській області, в селі Птича Дубенського району. Мама працює медсестрою у фельдшерсько-акушерському пункті, тато – кочегар в школі. Вони дуже переживали за мене.

У зоні АТО у місцевих ставлення до нас було різне. Хтось нормально зустрічав, хтось вороже. Бувало, говорили: "Наші прийшли", бувало – навпаки. Схоже, багатьом мізки сильно прополоскали. 
Ми брали в полон сепаратистів. Взагалі незрозуміло, за що вони воюють і чого хочуть досягти. Їм платять гроші, вони воюють. Багато росіян, всяких найманців. Різні люди. Ідейні мені не траплялися. 
Напевно, війна ще буде тривати. Я розмовляв з товаришами, вони кажуть, що додому їх не відпускають.

Я вірю в Бога. Не так, щоб дуже набожний, але вірю. Хрестили мене, коли народився, так з вірою і жив.

________________________________________ 
Як допомогти Роману Федорину 

Роман Федорин повинен пройти курс реабілітації, через кілька місяців йому знадобиться протезування. Мама солдата Руслана Федорин розповіла "Фокусу", що спочатку називалася сума в 100 тис. євро, потім – 60 тис. євро.

Картка ПриватБанку:

5167 9872 0394 3325
Одержувач: Федорин Руслана Арсенівна (мама Романа).

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.