Рівняни долучаться до встановлення національного рекорду

17 та 18 серпня у Рівному на майдані Незалежності стартує рівненський етап всеукраїнської акції "Україна – разом!", яка претендує на Національний рекорд. Пересічні українці, у тому числі і рівняни, власноруч вишиють величезну карту України (1,5 х 2,5 метри), яка проїде всіма областями України.

"Україна – разом" – це культурно-мистецька акція, спрямована на об’єднання за спільною справою – вишиванням карти України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримськотатарського народу. Ідея проекту – вишити оберіг для України, щоб кожен наділив вишиванку побажаннями миру та любов'ю до своєї країни.

Вишите полотно проїде всіма обласними центрами України, акція вже відбулась у Вінниці і завершиться у Києві, на Майдані Незалежності, у річницю революційних подій.

Після Рівного полотно відвідає Луцьк, Львів, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернівці, Одесу і далі – по карті на Схід. Завершиться, як вже згадано, в Києві. Крим вишивають переселенці.

У Рівному буде організовано творчий майданчик, де до вишивання полотна організатори закликають долучатись як професійних вишивальниць, так і усіх бажаючих.

– Життя українського суспільства повинно бути різнобічним: матеріальне забезпечення армії повинно доповнюватися духовними проектами, які піднімають бойовий дух військових і вселяють в людей віру. Вишита карта буде справжнім оберегом для країни, наділеною щирими почуттями тих, хто залишив власний, вишитий слід на полотні, – розповідає координатор акції у Рівному Олександр Курсик.

Після того, як кожне місто вишиє свій регіон, карта передається далі, до сусідньої області.

Акція "Україна – разом!" вже претендує на національний рекорд. Національний реєстр Рекордів України офіційно погодився на фіксацію рекорду в номінації "Мистецтво" – "Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників" (заявка №14_0261). Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд – 236 чоловік.

Автор проекту: Ірина Кондратенко – (096) 912-07-50, (066) 218-23-57

Організатори: ініціативна група "Ми разом" спільно з Вінницьким козацьким полком ім. Івана Богуна та ГО "Народний Майдан Вінниччини".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.