Онлайн-трансляція скандальної земельної сесії Рівнеради

Сьогодні з 10:00 триватиме сесія Рівненської міської ради. У порядку денному засідання чимало питань, які вже викликали неабиякий резонанс у громаді Рівного. Серед скандальних питань, які розглядатимуть міські депутати такі: безкоштовне виділення землі в інтересах одного з депутатів; виділення під будівництво ділянки, яка по суті є двором житлового будинку; скандальне питання, яке стосується одного із забудовників, та питання зменшення кількості депутатів Рівнеради.

Тут Ви можете переглянути онлайн-трансляцію скандальної земельної сесії Рівнеради, яка розпочнеться сьогодні, 14 серпня, о 10:00.

 

15:28

Начальник скандального рівненського ЖЕКу звільняється

Керівник ЖКП "Перспективне" Олександр Рулін написав заяву на звільнення. Про це він заявив під час свого звіту на сесії Рівнеради.

Свою позицію начальник ЖКП аргументував тим, що не хоче бути учасником чиїхось політичних ігор.

У свою чергу мер Рівного Володимир Хомко запропонував цю посаду депутату-мажоритарнику по цьому округу Олександру Чубаю. 

14:40

Депутат Рівнеради "знімає" сесію

Депутат Рівнеради Олександр Чубай встигає і на сесії попрацювати, висловивши свою думку і на відео записати, те, що відбувається у сесійній залі.

Нині у сесійні залі обговорюють слухати чи ні сьогодні звіти начальників ЖКП. Нагадаємо, ініціатором цього був депутат Чубай. 

Начальники ЖКП прийшли на сесію, проте постало питання, що ніхто не готував проект рішення по тому, що вони виступлять.

Мер Рівного Володимир Хомко лютує: "Давайте заслухаємо начальників ЖЕКів, що ж це відбувається?". Після тривалих суперечок керівники ЖКП таки почали звітувати.

14:33

Депутати Рівнеради повтікали з сесії

Схоже, депутати Рівнеради втомилися працювати, і чимало з них покинули засідання сесії. Наразі у сесійній залі присутні 28 міських обранців.

Мер Рівного Володимир Хомко обурюється, що депутати втікають, і просить керівників фракцій повернути депутатів. Адже зараз мають виступати начальники ЖКП.

– Ми самі викликали начальників ЖКП, а тепер депутати йдуть, не хочуть їх слухати. Я прошу в керівників фракцій подзвоніть своїм депутатам і попросіть їх повернутися, – каже Володимир Хомко.

14:26

Депутати Рівнеради з другої спроби дали землю комунальникам

Депутати Рівнеради з другої спроби підтримали рішення "Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землоустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки на вул. Київській". За це рішення проголусали 33 міських обранці.

Цим рішенням депутати дали дозвіл на розроблення документації на земельні ділянки в так званому масиві "Комунальників" людям, у яких вони перебували в суборенді.

Щоправда, дехто з депутатів поставили під сумнів, що земля дістанеться саме комунальникам, адже замість прізвищ у проекті рішення зазначені лише номери земельних ділянок та їх площі.

14:02

Депутати Рівнеради не ділитимуть землю школи

Депутати Рівнеради не підтримали рішення  "Про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об'єднання земельної ділянки на вулиці Д. Галицького, 14-а".

Ця земельна ділянка, площею 36 487 м2 на вулиці Д. Галицького, 14-а, знаходиться на території ЗОШ №11. Кілька років тому підприємець викупив там теплицю, тепер хотів отримати землю під нею. Для цього потрібно було поділити землю школи.  Проте міські обранці не підтримали це рішення - за нього проголосували 7 депутатів.

13:46

Рівнерада взялася за вирішення проблеми гуртожитку на Відінській

Депутати Рівнеради підтримали рішення "Про звернення Рівненської міської ради до обласної ОДА та облради щодо вирішення проблеми мешканців гуртожитку за адресою вул. Відінська, 10".

Зокрема, у зверненні йдеться, що у зв'язку зі зверненням громадян, з метою забезпечення їх житлових прав Рівнерада звертається до ОДА та облради з проханням визначити компенсацію вартості частини гуртожитку на вул. Відінська, 10, яка включена до статутного капіталу Товариства "Житлобуд-6", утвореного в процесі приватизації не пізніше 21 серпня цього року.

Також Рівнерада просить облраду провести експертну оцінку будівлі та відкриту спільну нараду щодо вирішення цього питання.

13:02

Рівнерада віддала землю депутату

Депутати Рівнеради підтримали рішення про передачу безоплатно у власність земельної ділянки площею 1000 м2 на вул. Хліборобів, 1-б, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд… за рахунок земель запасу Рівненської міської ради. Кажуть, що цю землю опосередковано передали депутату Олександру Бабату.

Ще один проект рішення щодо передачі землі вже самому Олександру Бабату було знято з розгляду самим заявником.

У проектах рішень йдеться про землю у рівненському "Новому дворі" загальною площею в 30 соток. Але яке ж було здивування, коли знайшли у "Новому дворі" адреси Хліборобів, 1-а і 1-б. На землі, яка вдвічі перевищує зазначені у проектах рішень сотки, збудовано два величезні будинки. А все це добро огороджено майже фортечним триметровим муром.

12:39

Депутати Рівнеради пропонують встановити теплові лічильники для багатоповерхівок

Програму облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії в Рівному розглянуть сьогодні депутати Рівнеради. Ця програма передбачає встановлення теплових лічильників у багатоповерхівках міста.

50% коштів на їх встановлення має виділити міська влада, ще 50% вартості - мешканці мають профінансувати самостійно.

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, якщо цю програму вдасться запровадити, це дозволить мешканцям багатоповерхівок зекономити на оплаті тепла та платити за фактично спожите. Це, на думку депутатів, надзвичайно актуально в умовах енергетичної кризи в Україні та постійного зростання вартості енергоносіїв. 

11:59

Депутати Рівнеради не підтримали будівництва на захопленій землі

Земельні питання  у Рівнераді не втрачають резонансу. Сьогодні обурення деяких депутатів викликало питання поновлення договору оренди на земельну ділянку на вулиці Пересопницькій в Рівному. Після тривалого обговорення питання депутати Рівнеради змінили формулювання рішення і вирішили не підтримати це рішення і згідно з ним, договір оренди визнали припиненим.

11:18

Рівняни "наїхали" на Хомка під час сесії

Мешканці гуртожинку, що на вулиці Віденській у Рівному ввірвалися до сесійної зали Рівнеради. Вони вимагають включити їх питання до порядку денного, зокрема, взяття на баланс міста їх гуртожиток. 

Активіст Роман Мартин звинуватив міську владу в тому, що, не приймаючи рішення по гуртожитку можуть виселити людей на вулицю.

На це міський голова Рівного Володимир Хомко зазначив, що він не може це зробити просто так, адже це не законно і передбачає кримінальну відповідальність.

11:11

Депутати Рівнеради зобов'язали підприємців маркувати російські товари

Депутати Рівнеради прийняли рішення "Про підтримку реалізації товарів українського виробника". Це рішення підтримали 39 міських обранців.

Ним передбачається зобов'язати місцевих підприємців маркувати російські товари у супермаркетах та магазинах міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальна сесія Рівнеради. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

10:56

Депутати Рівнеради просять у ВР зменшити орендну плату на землю

Депутати Рівнеради підтримали рішення "Про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо перегляду розміру орендної плати за землю". За це рішення проголусувало 42 міських обранці.

Відтак, депутати просять ВРУ та Кабмін розглянути можливість внести зміни до статті 288 Податкового Кодексу України. Адже у місті створилася соціальна напруга, викликана необхідністю внесення змін в чинні договори оренди земельних ділянок, з одного боку, та неплатоспроможністю землекористувачів – членів територіальної громади міста, з іншого боку.

10:30

Депутатів Рівнеради просять підтримати форум "500-річчя перемоги під Оршею"

Підтримати відновлення відзначення важливих для історії України дат просять депутатів Рівнеради. Зокрема, мова йде про підтримку форуму "500-річчя перемоги під Оршею", який має відбутися 6-7 вересня. Відповідне звернення озвучила одна з ініціаторів проведення заходу Анастасія Гайдукевич.

За її словами, у нинішніх умовах в Україні це актуально, адже рівняни мають пам'ятати важливі історичні дати.

10:15

Сьогодні під час засідання сесії Рівнеради звітуватимуть начальники місцевих ЖКГ

Нагадаємо, нещодавно депутати Рівнеради прийняли рішення про те, щоб керівники місцевих ЖЕКів звітували перед міськими обранцями, а ті, в свою чергу, могли задати їм питання, які їх цікавлять. Таке рішення було обумовлено тим, що рівняни багато нарікають на роботу ЖЕКів та їх керівників. Тому потрібно дати їм можливість прояснити ситуацію.

10:09 

Рівняни проти будівництва на вулиці Полуботка

Мешканці будинку, що на вулиці Полуботка, 6, у Рівному прийшли пікетувати сесію міської ради. Вони проти сусідства з будівництвом, яке планує розпочати місцевий підприємець.

Вони аргументують це тим, що ту земельну ділянку підприємцю виділили давно, і вона нині занедбана. Тепер він хоче там будуватися. Проте з мешканцями з цього приводу ніхто не порадився.

10:05

У Рівному пропонують зменшити кількість депутатів

Зменшити кількість депутатів Рівненської міської ради з 54 до 40 пропонує депутат Олександр Лащук. Відповідний проект рішення він пропонує включити до порядку денного сьогоднішньої сесії.

Як ідеться у тексті документа, це робиться з метою оптимізації діяльності Рівненської міської ради як представницького органу.

Наразі пленарне засідання сесії вже розпочалося. Нині у сесійній залі присутні 36 депутатів.

09:59

Сесію Рівнеради знову пікетують

Противники самовільного будівництва на вулиці Кіквідзе в Рівному прийшли сьогодні під стіни будівлі, де відбувається сесія Рівнеради. Люди вимагають від депутатів вплинути на забудовника і не дати зруйнувати їх двори

Нагадаємо, рівняни вже не вперше влаштовують пікет перед початком сесії Рівнеради проти цього будівництва.

А вже о 10 годині має розпочатися пленарне засідання сесії Рівнеради. До порядку денного внесено низку питань, у тому числі й земельних.

 

9:20

Депутат очищеної "Батьківщини" захопив півгектара рівненської землі​

Пам’ятаєте, Вам на виборах різні кандидати заливаються про свою безкорисливість і бажання дбати про інтереси громади? Але ставши депутатами чомусь час від часу потрапляють у різні скандали, пов’язані з фінансовими і земельними махінаціями. І не те, щоб їм не було за що жити чи де будуватись. Просто "на халяву" воно набагато приємніше, а Закону хай лохи дотримуються.
 
9:00
 
 

Остап Бендер знав усього лиш 40 способів, як законно відібрати гроші і власність. Українські чиновники і депутати вже давно переплюнули "великого комбінатора" у таланті законного шахрайства і збагачення. Якби розумові ресурси, які витрачаються на придумування різних схем лише в межах Рівного направити на благо людей, наше місто було б європейським не лише на словах і у мріях. Скандальні історії з махінацією навколо землі по вулиці 16 липня та справа "депутатів-садоводів" схоже нічому не навчила міських обранців. І після невеликої паузи вони знову взялися за старе.

Ключові слова: 

Коментарі

А можна гучність в трансляції додати?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.