Окремі підрозділи силовиків Рівненщини зведуть в єдину Службу фінансових розслідувань

Наразі Рівненська область залучена до процесу створення Служби фінансових розслідувань. В новому органі мають зібрати підрозділи податкової міліції, відповідні підрозділи на Рівненщині: Держфінінспекції, Держслужби по боротьбі з економічними злочинами, спецпідрозділи УБОЗ МВС та СБУ.

Служба буде цивільною зі спецпідрозділом для охорони працівників та участі у спеціальних операціях. Кількість працівників буде зменшено у 2,5-3 рази – нині у перевіряючих структурах працює близько 20 000 осіб. Це дозволить "здешевити" контролюючий орган – Україна зможе вивільнити 2 млрд грн.

Також розробники концепції в Державній фіскальній службі України запевняють, що за допомогою єдиного органу суспільству буде набагато простіше контролювати витрати і надходження.

– Створення такої служби суттєво зменшить тиск на бізнес. Відбудеться скорочення персоналу, а це означає, що на роботу запросять тільки найкращих працівників. Їм буде збільшена зарплата, щоб зменшити корупційні ризики. Концепцію нашої структури оцінили у Європейському бюро у боротьбі з шахрайством, Служба розслідувань фінансових злочинів при МВС Литви, – пояснює в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Рівненській області Дмитро Зайцев.

Зі створенням Служби зменшиться загальна кількість перевірок підприємців і фактично припиняться перевірки малого і середнього бізнесу. Варто зауважити, що наразі, за словами віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, майже 80 органів хочуть перевіряти бізнес; відбувається 61 000 перевірок.

Аналогічні служби успішно діють у декількох європейських країнах – Фінансова гвардія в Італії, Фінансова поліція в Австрії, а також у Польщі, Швеції, у Грузії та США.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.