Європейський суд розгляне справу проти Рівненської міськради

Представники громадської організації "Східноукраїнський центр громадських ініціатив" судитимуть у Європейському суді з прав людини з міською радою. Рівненські чиновники, на думку активістів, приховують Генеральний план міста.

Уся історія розпочалася близько 5 років тому – громадська організація звернулася до міськради стосовно ознайомлення із Генпланом. Проте в органі місцевого самоврядування послалися на великий обсяг запитуваної інформації і відмовилися надати документ. Прокуратура проблем у приховуванні Генплану Рівного не побачила і підтримала міську раду. Після цього правозахисники звернулися до суду.

– Вітчизняні суди мотивували свої рішення дивним твердженням про те, що оприлюднення інформації – це право, а не обов’язок держави. Наша організація з таким твердженням не згодна. Держава зобов’язана надавати доступ до інформації, що становить широкий суспільний інтерес. Приховуючи Генплан Рівного, міська рада по суті встановила монополію на доступ до містобудівної документації, що є незаконним. Саме тому ми і звертаємось до Європейського суду з прав людини, – цитує голову Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка сайт Громадський простір.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.