Помер відомий український дитячий письменник

Помер легендарний дитячий письменник Всеволод Нестайко. Про це повідомляє Інтернет-сайт "Історична Правда" з посиланням на повідомлення дружини письменника.

Всеволод Нестайко – автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Згідно з соцопитуваннями, проведеними в 1990-1992 роках Державною бібліотекою для дітей та Міністерством культури, – лідер читацького інтересу.

У 2004 році чергове перевидання "Тореадорів із Васюківки" визнане книгою року в номінації "Література для підлітків". У 2009 році казка "Дивовижні пригоди в лісовій школі" увійшла до списку найбільш популярних в Україні книг за даними продавців київського книжкового ринку "Петрівка".

Найвідоміші твори Нестайка – трилогія "Тореадори з Васюківки", казки "У країні сонячних Зайчиків", "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків", "Неймовірні пригоди у лісовій школі", повісті "Одиниця з обманом", "П'ятірка з хвостиком", "Загадка старого клоуна", "Чудеса в Гарбузянах", "Пригоди Грицька Половинки" та інші.

Твори Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу – від англійської до бенгалі. За ними знято кілька фільмів. Стрічка "Тореадори з Васюківки" отримала Гран-прі кінофестивалю в Мюнхені (1968 рік). 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію "Тореадори з Васюківки" внесено до Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

У донбаському місті Дружківка з 2004 року працює дитяча бібліотека імені Всеволода Нестайка.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.