Павлюк пообіцяв рівненським рятувальникам нові палатки та спецзасоби

Фінансову допомогу для рятувальників необхідно надати з обласного бюджету – на закупівлю пунктів життєзабезпечення та поновлення спецзасобів, які використовуються при ліквідації надзвичайних ситуацій – на такій думці зійшлись заступник голови облради Степан Павлюк та голова постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктор Ольховик під час ознайомлення з наявною матеріальною базою управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Запрошені на навчання аварійно-рятувальних підрозділів та служб цивільного захисту Рівненщини керівники побачили розгорнуті на території полігону пункти життєзабезпечення – набір палаток великих розмірів та різноманітного призначення, повідомили з Рівнеоблради.

У таких пунктах, у випадку надзвичайної ситуації, може тимчасово розміститись до 100 чоловік. Ці палатки вже неодноразово використовувались рятувальниками на території області, здебільшого, як пункти обігріву вздовж автошляхів, рух на яких був зупинений через перемети. Але проблема в тому, що виготовлені ці палатки ще у 60-х роках минулого століття. Зрозуміло, що на сьогодні вони вже є фізично та морально застарілими, хоча придатні для використання. Як пояснив в. о. начальника головного управління МНС України в області Сергій Крук, у випадку виникнення надзвичайної ситуації на АЕС необхідно буде відселити з 30-кілометрової зони Рівненської АЕС біля 62 тис. чол., а Хмельницької – біля 40 тис. чол. Відповідно до цього, підрозділи МНС повинні бути укомплектовані такими містечками у районах області.

Також рятувальники продемонстрували спеціальні технічні засоби, які використовуються для ліквідації надзвичайних ситуацій. Знову ж таки, проблема у тому, що ними укомплектований лише один підрозділ – аварійно-рятувальний загін спецпризначення, який дислокується у м. Рівне. На жаль, аварійні ситуації, де необхідно використовувати спецзасоби, трапляються на всій території області. Тож проходить досить тривалий період часу, поки рятувальники з Рівного доставлять необхідну техніку. Бажано, щоб такі спецзасоби були і в районах.

Заступник голови облради Степан Павлюк пообіцяв рятувальникам, що обласна рада не омине увагою цю проблему – придбання нових сучасних палаток та спецзасобів. Спільно з головою профільної постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктором Ольховиком вони ініціюватимуть на найближчій сесії облради виділення коштів з обласного бюджету на ці цілі.

– Ми впевнені, що депутати підтримають нашу ініціативу – переконаний Степан Павлюк.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.