Рівняни придумали як зробити невидимими постріли з автомату

Ветеран із Рівного змайстрував пристрій, який робить постріли з автоматів невидимими для снайперів та менш гучними.

Особливо це актуально під час нічних боїв і зачищень міст. Адже противник не може визначати позиції бійців.

Спецназівець Олександр одним із перших скористався винаходом ветеранів. Він розповідає, що невеликий пристрій на ствол йому подарували. Тепер не знімає його навіть на стрільбищах у відпустці.

– З іншими учасниками АТО ми спілкувалися, давали стріляти. Вони так само оцінювали їх переваги. Було приємно... У принципі, було б приємніше, щоб у всіх такі були. Але було приємно, що у нас першими були такі пристрої, – розповідає Олександр.

Чоловік демонструє, як працює пристрій. Каже: найголовніше – компенсатор вночі гасить полум'я.

Подібні компенсатори є у багатьох арміях. А для українських бійців його вирішили виробляти рівненські ветерани.

– Допомагає, хлопці задоволені. Кажуть – давайте ще, з великим задоволенням будемо використовувати. Тому що воно допомагає в бою. І хоча б одне життя буде збережено завдяки цьому, ми будемо дуже раді, – говорить ветеран міліції Віктор Шабанов.

Поки компенсаторами забезпечили усіх рівненських бійців колишнього спецпідрозділу «Беркут». Іншим батальйонам на передову щотижня передають тільки з десяток штук. Адже виготовляють їх всього в п'яти кустарних майстернях.

– Комбати кричать: «Давай нам побільше». А ми багато не можемо. Передаємо партію – на 10, 20 штук. Тому що робимо кустарним методом на верстатах, у вільний час потихеньку точимо. Проблеми з металом, його не можемо знайти, тому що він повинен бути вогнетривкий, – розповідає отаман рівненського козацтва ім. Северина Наливайка Володимир Мусій.

Один пристрій коштує 70 гривень, пише Сегодня з посиланням на Подробиці. Якщо розпочати масове виробництво, то буде вдвічі дешевше. Дві військові частини на Рівненщині мають все необхідне обладнання. Однак потрібен дозвіл Міноборони.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.