Полотно про перемогу руського війська над московським презентували в Рівному

Презентація полотна «Перемога князя Острозького в битві під Оршею» відбулася у рівненській галереї «Євро-Арт». Подія приурочена до Дня Державного прапора і Дня Незалежності України, а також 500-ї річниці від дня битви, яку волиняни відзначатимуть 6-8 вересня, - повідомляє "Радіо Свобода". 

Стратегом битви 1514 року був уродженець Волині, гетьман Великого князівства Литовського, Руського та Жемайтійського князь Костянтин   Острозький. Битва відбувалася на Дніпрі в межах сучасної Вітебської області Білорусі, перемога в ній уберегла від колонізації московитами велику частину держави білорусів, литовців та українців включно до Вільна (сучасного Вільнюса).

Картину створював відомий український художник Юрій Нікітін на очах відвідувачів галереї та в режимі online. Основу картини склали батальні сцени середньовічних художників. Митець вважає, що історична дата має вселити в українців переможний дух.

Нині рівняни  готують міжнародний форум «Слава князів Острозьких: 500-річчя перемоги під Оршею», присвячений цій історичній даті.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.