Оренда площ в комунальних закладах Рівненщини зросте

За словами голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова, після аналізу ситуації щодо орендних площ, які винаймаються підприємцями в комунальних підприємствах та закладах області,  стало зрозуміло, що орендні ставки не відповідають ринковим цінам.

Про це повідомляє Рівненська облрада.

Михайло Кириллов наголошує на необхідності збільшення прибутків комунальними підприємствами краю, в тому числі за рахунок оренди й акцентує увагу, що комунальна структура,  по суті, теж саме підприємство, мета якого отримувати прибутки, просто його власником є територіальна громада Рівненщини.

- Наведу приклад. Одна з аптек, яка орендує площу в одному з медичних комунальних закладів, платила в місяць за оренду 1300 гривень, це 15 600 гривень в рік. Після того, як я переглянув орендну ставку і аргументував, що закладена в ній ціна була занижена, вдалося переукласти договір оренди з новою ціною – 5000 гривень в місяць. Відтак, лише з одного об’єкту надходження до бюджету збільшаться до 60 000 гривеньна рік, - зазначив голова облради.

Михайло Кириллов переконує, що перегляд орендних ставок захід вимушений, метою якого є збільшення надходжень до бюджету, тим паче, ринок дозволяє заробляти більше.

- Не може в обласній лікарні квадратний метр орендної площі вартувати 20 гривень, а поряд в комерційній нерухомості за квадрат платять 100 гривень. Це неправильно. Чому так було раніше, мені не відомо. Можливо, використовувався  механізм, за яким частину вартості сплачували офіційно, а частину готівкою зацікавленим особам, звісно, я цього не стверджую, лише припускаю, бо коли ми почали переглядати розмір орендних ставок, з’явилося чимало противників їх збільшення. Можливо, це вказує на те, що за попередньої влади, в цьому сегменті, працювали тіньові схеми, які ми наразі ламаємо, - розповів Михайло Кириллов.

В комплексі, збільшення орендних ставок, відповідно до Положення про оренду майна, яке належить до  спільної власності територіальних громад області, дозволить примножити надходження до обласного бюджету в кілька мільйонів гривень.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.