ПАТ "Рівнегаз" проводить планову повірку лічильників

ПАТ "Рівнегаз" проводить планову повірку лічильників у споживачів Рівненської області. Відповідні заходи передбачені нормами чинного законодавства та спрямовані на забезпечення достовірного обліку газу в регіоні.

Про це повідомила фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Вікторія Левчук.

За 7 місяців 2014 р. працівники ПАТ "Рівнегаз" провели 13 638 планових повірок побутових газових лічильників у населення. Станом на 1 серпня 2014 року 1468 приладів визнано непридатними через погіршення їх вимірювальних характеристик. До кінця року працівники газового господарства планують перевірити ще 11 162 лічильники. Згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" справність приладів обліку газу та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожні п’ять або вісім років, в залежності від типу приладу.

За терміном повірки повинні слідкувати дві сторони: і представники газового господарства, і споживач. Адже лічильник, не повірений згідно із Законом "Про метрологію", вважається не придатним до експлуатації.

Якщо споживач бачить, що у нього підходить термін до повірки лічильника, то він може не чекати повідомлення від газовиків, а самостійно звернутись до ПАТ "Рівнегаз" і узгодити дату її проведення. Орієнтувась про терміни повірки можна по року випуску лічильника, який написаний на табло приладу.

– Всі прилади обліку, що використовуються при транспортуванні і реалізації природного і скрапленого газу, підлягають державному метрологічному нагляду. Адже достовірний облік можуть забезпечити лише справні лічильники. Для зручності споживачів у нас на підприємстві створено Сервісний центр і його філію в м. Дубно, де за участю державних повірників – представників ДП "Рівнестандартметрологія" – щорічно здійснюється повірка більш ніж 20 тисяч побутових лічильників, – зазначає головний метролог ПАТ "Рівнегаз" Олексій Тарасюта.

Періодична повірка лічильників газу та їхнє технічне обслуговування, пов’язане з такою повіркою, проводиться безкоштовно для споживача. У період відсутності лічильника оплата за газ нараховується за середніми показниками обсягів споживання відповідно до показників аналогічного періоду минулого року.

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу. У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, абонент буде змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку, його ремонт, повірку та відшкодувати збитки завдані газопостачальному підприємству.

З моменту зняття лічильника до моменту його встановлення не повинно проходити більше місяця. Цей термін визначений у Договорі між газовим господарством і споживачем та збільшується лише тоді, коли лічильник визнано непридатним до експлуатації.

У "Рівнегаз" наголошують: у вчасній повірці лічильника зацікавлений і сам споживач. Адже справний прилад обліку – це сплата лише за фактично використаний обсяг природного газу.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.