У Рівному перейменують вулиці радянських героїв на честь загиблих в АТО рівнян?

Перейменувати деякі вулиці обласного центру іменами Героїв, які загинули за Україну, пропонує депутат Рівнеради, директор ТзОВ "Санком-Рівне" Святослав Євтушенко. Проект рішення про проведення громадських слухань щодо цього він ініціюватиме включити до порядку денного наступної сесії Рівнеради.

За словами Святослава Євтушенка, у місті є чимало вулиць, які носять імена радянських героїв. Тому він пропонує рівнянам висловити свою думку, які з них варто перейменувати. Пропозиції щодо цього можна писати на сторінку "Санком-Рівне" у соціальних мережах "Фейсбук" та "Вконтакті", за допомогою зворотнього зв’язку на сайті sunkom.rv.ua та озвучувати в будь-який інший зручний спосіб.

– На наступній сесії Рівнеради вважаю своїм обов’язком ініціювати проект рішення, що дозволить увіковічнити імена рівненських Героїв, які загинули за останні місяці. Адже вони полягли за Незалежність України, її суверенітет і територіальну цілісність у боротьбі з Путінськими бойовиками та терористами. Подвиг, самовідданість, мужність, сила духу цих людей заслуговують, аби їх іменами назвали вулиці Рівного. Це найменше, що ми можемо для них зробити. Тим більше, що десятки вулиць досі несуть у своїх назвах відбиток радянської епохи – мають імена чужих героїв, діячів тоталітарного режиму, вигаданих передовиків соціалістичної праці. Переконаний, що майбутні покоління мають знати та пам'ятати своїх справжніх героїв. Зокрема, бійця українського добровольчого корпусу "Правого Сектору" Олега Тарасюка та старшого сержанта Ігоря Волошина, який теж пішов на фронт добровольцем.

Для всіх нас війна рано чи пізно закінчиться, для них і їх рідних – вона триватиме завжди, – підкреслив Святослав Євтушенко.

Так, депутат пропонує рівнянам, висловити свою думку щодо того, які вулиці обласного центру варто перейменувати іменами загиблих Героїв. Зокрема, винести на громадські слухання наступні вулиці:

  • Вул. П. Бахарєва. Бахарєв Павло Никанорович (1894–1920). Командир 9 автобронезагону Першої кінної армії Будьоного. Учасник війни комуністичної Росії проти УНР та Польщі.
  • Вул. Галузо і Куликова (колишня вул. Пшонна). В. П. Галузо та М. О. Куликов – підпільники, які мали зв’язок з енкаведистським загоном, яким командував полковник Медведев.
  • Вул. Г. Решетникова. Решетников Г. К. – керівник страйку робітників та залізничників проти царського режиму.
  • Вул. С. Руднєва. Руднєв Семен (27.02.1899 – 4.08.1943) – комісар об’єднаного комуністичного партизанського загону, згодом з’єднання під командуванням Ковпака. Одним з головних завдань загону була боротьба з українським національним підпіллям.
  • Вул. О. Федіна. Федін Олександр Абрамович – один з перших комсомольців міста. Комсомолу вже немає, а вулиця імені першого комсомольця є.

Ключові слова: 

Коментарі

+Жукова,6-та Гвардійська,Кіквідзе,Гурьєва,Остафова,Приходька,Струтинської,Панфіловців,Карбишева,Тувинських добровоьців,здається Білякова,Красільнікова,Павлюченка,Орлова...

пора перенайменувати вулиці які названі іменами людей, які воювали проти української держави в складі ворожих армій; О.Дундича, Черняка

ну як до цього часу можна вважати, що руднєв воював проти фашистів???????це неймовірно, щоб люди в час досить вільного доступу до будь-якої інформації, тим більше такої загальновідомої, вважали, що ці суки-нквдисти кацапські руднєв, ковпак, кузнєцов і вся інша большевицько-кацапська наволоч займались взагалі чимось іншим, ніж знищенням України і Українців.ПЕРЕЙМЕНОВУЙТЕ І ТО ЯКНАЙШВИДШЕ!це просто мерзенно, ходити вулицями катів і вбивць, коли їх виплодки знову нищать Україну і Українців!!!!

Є ще така наука як топоніміка... Є вулиці, як мають до сьогодні свої первісні назви.. Такі вулиці, як Межова, Біла, Крейдяна, Глибока, Коротка - їх назви прив'язувались до місцевого ландшафту, особливостей місцезнаходження вулиці, роду занять мешканців тощо... А тому, вважаю, що перейменовувати історично визначені назви вулиць неварто.. Бо ми й так ніякої глибинної історії вже не зберегли у Рівному... А взагалі найголовніше для вулиць - їх впорядкованість, зовнішня культура європейських вулиць... Якщо нова назва, то кожен мешканець вулиці повинен знати і шанувати ім'я, яке носить вулиця... Має бути встановлений пристойний анотаційний знак... А так вже відомо скільки разів за останні 100 років перейменовували вулиці... і разом з тим їх нищили, псували старовинні пам'ятки, засмічували... Більшість старих центральних вулиць Рівного перейменовували до 7 разів... Громада має підійти до топоніміки міста виважено, вдумливо...

Перейменовувати потрібно, обов'язково. І не одну чи дві, а всі без вийнятку совкові вулиці.

Поважаю подвиг УСІХ героїв. Сильно поважаю. Але перейменування вулиць, на мій погляд, цілковита ДУРНЯ! Особливо нині. От хай Україна поверне Крим, вижене "колорадів" зі Сходу - і ви побачите, що всіх вулиць Рівного НЕ вистачить для перейменування! Тому пропоную назвати (перейменувати) усього дві вулиці - На честь Героїв Небесної сотні та Героїв АТО,

На всі 100 згідна! Перейменувати потрібно спочатку "безіменні"!!

А може спочатку перейменувати вулиці з "безликими" назвами: Бічна, Вузька, Гранична, Нова, Технічна і т.д. Тому що, наприклад, Руднєв воював все таки проти фашистів. А прибрати імя Решетникова - то тоді вже ( по визначенню) вулицю переназвати на "імені Миколи ІІ" ? Чи як?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.