Рівненські письменники висловили своє ставлення до подій в Україні - "Майдан. Війна"

Напередодні Дня незалежності Рівненська організація Національної спілки письменників України презентувала містянам збірку "Майдан. Війна" – поетично-прозовий відгук на події Майдану та війни на сході України.

Презентація відбулась у "світлиці" обласної наукової бібліотеки ім. Короленка.

Розпочали презентацію з молитви та хвилини мовчання за загиблими Героями Небесної сотні та на сході України.

До збірки увійшли твори молодих поетів та прозаїків Народного літоб’єднання "Поетарх": Юлії Костюкевич, Олександри Комісарової, Олександри-Ксенії Медвідь, Ірини Мельник, Романа Сагайчука, Вікторії Самчук, Анастасії Швед, Віктора Шупера.

Це твори, присвячені епохальним подіям в Україні. За винятком двох оповідань (Ірини Мельник "Україна – понад усе" та Олени Захарченко "Фонтан з дівчинкою"), решта творів – поетичні; одна з поезій уже покладена на музику і стала піснею ("Небесна сотня" на слова Петра Велесика, музика Андрія Пастушенка). Автори збірки (а їх рівно тридцять) – переважно літератори Рівненщини, однак не тільки.

– Майдан здетонував зболеними поетичними рядками у серці Павла Кричевського з Російської Федерації, його вірш "Небесной Сотне" поданий у книзі в оригіналі й у перекладі українською Анатолія Криловця. Прозвучав у збірці і голос Донбасу – уродженець Амвросіївки Володимир Лимаренко, котрий нині приїхав до Рівного, в останній момент перед друком книги, коли її вже було зверстано, таки встиг подати і свій доробок – низку поезій українською і російською. А поетеса Вікторія Климентовська переклала українською текст пісні "Воїни світла" ("Ляпіс Трубецкой"), котра для українців завжди асоціюватиметься із нескореними моряками в Криму, – розповіла голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, член правління Рівненського обласного об’єднання Лідія Рибенко.

Збірку видали за підтримки Рівненської обласної організаціі "Правий Сектор" та її керівника Романа Коваля.

Взяли участь у презентації і Рівненський міський благочинний прот. Леонід Поліщук та прес-секретар єпархії прот. Василій Рудніцький.

Придбати збірку можна на офісі "Правого Сектору" Рівненщини та в Спілки письменників Рівненщини.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.