Рівненська обласна бібліотека - найсучасніша в Україні

28 серпня о 14:00 у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Короленка, 6) відбудеться урочисте відкриття лайтбоксу "Сучасна бібліотека", здобутого книгозбірнею як нагороду за прогресивність та інноваційну діяльність.

Про це повідомили у методичному відділі РДОБ.

У липні цього року на НСК "Олімпійський" відбувся Національний ярмарок бібліотечних інновацій, організований Програмою "Бібліоміст", на якому бібліотечні фахівці з усієї країни представляли передовий досвід, обговорювали актуальні питання розвитку бібліотечної справи та відзначали кращих у своїй галузі.

Організатори Ярмарку, який цього року проходив востаннє, вирішили відмітити бібліотеку, яка протягом п’ятирічної історії існування Програми "Бібліоміст" проявила себе як зразковий заклад культури та інформаційний центр громади, спроможний пристосуватися до сучасних реалій та потреб користувачів. Зробити вибір було непросто – до кандидатів висувалися певні вимоги: активна участь у професійних конкурсах, залучення коштів за допомогою грантових програм, співпраця з бізнесом, владою та громадським сектором.

Цю відзнаку отримала саме Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека (ОУНБ).

Протягом п’яти років співпраці з Програмою "Бібліоміст" Рівненська ОУНБ успішно реалізувала 12 проектів, отримавши від грантодавця 627 тисяч 306 гривень на оснащення бібліотеки та впровадження безкоштовних сучасних бібліотечних послуг для мешканців області.

Для реалізації проектів та задоволення потреб користувачів "Бібліоміст" передав книгозбірні 13 комп’ютерів та ще 16 електронних пристроїв (принтери, сканери, планшетні комп’ютери, інтерактивну дошку). 37 фахівців бібліотеки підвищили свій кваліфікаційний рівень взявши участь у навчальних заходах Програми. Тепер бібліотекарі можуть вчити своїх користувачів основам роботи з комп’ютером, записувати аудіоподкасти, надавати електронні послуги та підтримувати веб-ресурси.

Серед успішно реалізованих проектів "Створення навчально-тренінгового центру в Рівненській ОУНБ", "Смарт-технології у навчанні", "Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування", "PR-офіс сучасних бібліотек Рівненщини". Проект "Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування" був визнаний кращим в країні, а бібліотека за його впровадження отримала два планшетні комп’ютери.

Бібліотека стала партнером "Бібліомосту" в реалізації стратегії розвитку бібліотек, організувавши численні тренінги для бібліотекарів області і країни. Фахівці бібліотек Рівненщини взяли участь у 365 навчальних заходах, всього 382 бібліотекарів.

Більше інформації про сучасні бібліотеки області шукайте в інфографіці "Бібліотеки Рівненщини в реалізації Програми "Бібліоміст".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.