У рівненській Усті знову мор риби

У вівторок 26 серпня знову зафіксували факт загибелі риби, зокрема, плотвичок, верховодок та окунів у річці Устя.

Про це повідомив начальник Держекоінспекції в Рівненській області Петро Колодич.

– Маємо результати досліджень води в річці Устя в Рівному, де 13 серпня було виявлено факт загибелі риби. Нагадаю, тоді про цей випадок Держеконіспекцію повідомили громадські екологічні інспектори та місцеві мешканці. На місце виїжджали наші спеціалісти.

На дослідження взяли проби води в чотирьох місцях: в районі стадіону "Авангард", кафе "La Rivа", ДЮСШОР та біля мосту по вул. Князя Володимира. У всіх дослідженнях рівень розчинного кисню менший гранично допустимих концентрацій в 1-1,5 рази. Окрім того, показники по біологічному споживанню кисню нижчі граничних концентрацій майже у 2-4 рази. Наприклад, у воді взятій на дослідження з річки Устя в районі кафе "La Rivа" рівень розчинного кисню менший гранично допустимих концентрацій в 1,5 рази, а біля мосту по вул. Князя Володимира – 1,17 рази. Показники по біологічному споживанню кисню нижчі допустимих в районі ДЮСШОР в 3,79 рази, а біля мосту по вул. Князя Володимира – 3,54 рази.

Через два дні провели обстеження та повторний відбір поверхневих вод в річці Устя. Результати були обнадійливими: у річці піднявся рівень води, знизилася температура повітря й відбулося насичення води киснем. Так, концентрація розчиненого кисню зросла й становила майже 4-6 мг/дм3. Окрім того, поліпшилися й показники по біологічному споживанню кисню.

На жаль, у вівторок, 26 серпня, довелося знову фіксувати факт загибелі риби, зокрема, плотвичок, верховодок та окунів у річці Устя. Цього разу вже в районі магазину "Озерянка" та вул. Севастопольська. Спеціалісти інспекції взяли проби води на лабораторні дослідження, – написав у "Фейсбук" начальник Держекоінспекції в Рівненській області.

Про попередній мор риби начальник державної екологічної інспекції в Рівненській області Петро Колодич повідомляв два тижні тому.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.