На Рівненщині діти залишаються без дитсадка через відсутність грошей

До Рівненської обласної ради звернулися жителі села Курозвани Гощанського району з проханням допомогти у вирішені проблеми, пов’язаної з введенням в експлуатацію місцевого дитсадка.

Вони повідомили, що дитсадок реконструйовано, і він повністю готовий для того, аби прийняти дітей, однак держава не розрахувалася до кінця з генпідрядником, відтак, він не здає об’єкт в експлуатацію. Щоб розібратися в ситуації, в Курозвани виїхав голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

Як повідомили з облради, на місці виявилося, що реконструкція приміщення завершилася вже давно. Відкрити "Капітошку" планували ще в грудні 2013 року на Миколая, але оскільки з будівельниками не розрахувалися, увесь цей час дитсадок був зачинений. Взимку селяни приносили дрова для його обігріву, щоб зберегти приміщення в нормальному стані. Місцеві бідкаються, що відкриття дошкільного закладу затягується, адже для них робота дошкільного закладу суттєво полегшила б життя. Більшість курозванців працюють на землі, в господарствах, відтак за клопотами на виховання дітей часу не залишається.

– Люди понабирали паї. Дітей, а їх дошкільного віку в нас налічується 78, немає де залишити. Дітки з батьками по городах, хто де. Але садок дітям необхідний, – каже Іван Кравчук, Курозванівський сільський голова.

Будівельники ставляться з розумінням до бажання людей, однак хочуть мати гарантії, що з ними розрахуються. Обіцяють підписати папери про здачу об'єкта в експлуатацію відразу, як на їх рахунку з'явиться половина від суми боргу, щоб розрахуватися з субпідрядними організаціями, які виконували вентиляційні роботи та готували очисні споруди.

На фінансування з держбюджету покладати надій не варто, зауважив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, тому розпочав роботу направлену на пошук коштів в обласному бюджеті.

– Реконструкцію цього садочка фінансували з державного бюджету, але сьогодні програма соціально-економічного розвитку не фінансується взагалі. Крім того, немає інформації, чи з’являться гроші в майбутньому. Бачите, готовність дитсадка – сто відсотків, тобто фізичних перешкод для того, аби він запрацював, немає. Зараз стоїть питання, як знайти можливість, щоб хоча б частково з обласного бюджету закрити борг. Його загальна сума складає 1 200 000 гривень, але з підрядником вдалося домовитися. Відтак, якщо ми знайдемо і виділимо 500 000 гривень, то діти підуть в дитсадок, – зауважив Михайло Кириллов.

Якщо гроші знайдуть і депутати приймуть позитивне рішення на сесії обласної ради то "Капітошку" відкриють уже наприкінці вересня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.