Спортсмени Рівненщини - серед найкращих на міжнародних змаганнях

Днями завершились міжнародні спортивні змагання з боксу та плавання, які проводилися за підтримки ДП "НАЕК "Енергоатом" та ВП "Рівненська АЕС".

Впродовж цілого тижня стадіон ВП РАЕС "Ізотоп" був центром тяжіння для любителів боксерських видовищ. Тут змагалися за призи ДП "НАЕК "Енергоатом" 57 спортсменів з України, Таджикистану, Молдови, Дагестану – учасники 29-го Міжнародного Турніру з боксу пам’яті М. І. Кузнєцова. Турнір, започаткований у 80-х роках минулого століття, завжди збирає багато молодих боксерів. Ринг кузнецовського турніру є для них своєрідним стартом у професійний спорт. Так, учасниками турніру у різні часи були Олімпійський чемпіон, чемпіон світу серед професіоналів Володимир Кличко, чемпіони світу серед професіоналів Володимир Сидоренко та Андрій Котельник, фіналіст Олімпійських ігор у Лондоні, чемпіон світу Денис Берінчик.

Як повідомили у РАЕС, цього року у турнірі брали участь два майстри міжнародного класу, дванадцять майстрів спорту, тридцять кандидатів у майстри спорту.

За словами представника Федерації боксу України, генерального секретаря Федерації боксу України Іллі Гуревича, турнір проводився відповідно до правил Всесвітньої асоціації боксу АІВА. Суддівська колегія на чолі з головним суддею турніру, суддею міжнародної категорії львів’янином Ігорем Білецьким визначила переможців змагань.

Ними стали рівняни – майстри спорту Олександр Шепелюк (56 кг) та Юрій Шепелюк (64 кг), Дмитро Карташов (60 кг), Петро Петровець (+91 кг), а також Ярослав Петриченко з Умані (69 кг). Вихованці кузнецовського клубу "Золота руквиця" Юрій Крисюк (81 кг) та Анатолій Ярута (+91 кг) отримали "бронзу".

Нагороду "За волю до перемоги" здобув срібний фіналіст турніру майстер спорту з Херсона Григорій Пряда, "За кращу техніку" – володар "золота" Дмитро Карташов.

Фаворитом змагань став боксер з Дагестану кандидат в майстри спорту Шагабутдін Альбурієв (75 кг), який виборов не тільки золоту медаль, а й кубки турніру. Кубок Миколи Фрідмана урочисто вручив йому генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.

– Бокс робить з юнака чоловіка, формує фізично й  загартовує характер, – сказав під час урочистого нагородження президент федерації боксу м. Кузнецовська Володимир Коровкін.

Третій рік поспіль у святкові вихідні серпня за підтримки ДП "НАЕК "Енергоатом" проводяться змагання на озері Білому. Змагання на Кубок України з плавання на відкритій воді серед ветеранів та ІІ Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді серед юнаків, юніорів та дорослих, присвячений Дню Незалежності України, підтримали цього року 82 спортсмени. Вони представляли дванадцять областей України, по одному учаснику було з Туреччини та Хабаровська. Вік спортсменів – від 13 до 74 років. Суддями змагань виступили Юрій Багрій (м. Кузнецовськ) та Тетяна Петришина (м. Рівне).

Почесними гостями змагань стали Ігор Кухарєв – президент Всеукраїнської Асоціації плавання ветеранів України, Євген Золотько – віце-президент Федерації плавання України, Дмитро Назаренко – триразовий учасник Олімпійських Ігор, майстер спорту міжнародного класу, Микола Мєркушев – провідний спеціаліст зі спорту Атомпрофспілки. Дмитро Назаренко брав участь у всіх трьох Кубках "Біле озеро" і кожного разу ставав їх переможцем.

Збірну команду РАЕС та м. Кузнецовськ представляли 24 спортсмени, в тому числі 15 дітей. За сумою очок серед областей перше місце поділили Київська та Рівненська області.

Під час нагородження учасників турнірів призами, медалями та дипломами ДП "НАЕК "Енергоатом" президент федерації плавання Кузнецовська, генеральний директор ВП "РАЕС" Павло Павлишин висловив надію на те, що турніри на Білому озері стануть традиційними та залучатимуть все більше прихильників цього чудового виду спорту.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.