На Рівненщині зростають надходження від використання землі

Цьогоріч від використання земельних ресурсів місцеві бюджети поповнилися 86 мільйонами гривень. А це на понад 3 мільйони більше, ніж минулоріч. Значну частину цієї суми, а саме 50 мільйонів, становить орендна плата, більше 26 мільйонів – земельний податок, як повідомляє Рівненська ОДА.

Ще 8 мільйонів гривень до бюджетів місцевих рад надійшло від реалізації земельних ділянок несільськогосподарського призначення, майже 2 мільйони гривень – як відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

– Зростання надходжень від використання земельних ресурсів – однозначно є позитивною тенденцією у Рівненській області, – зазначив перший заступник голови ОДА Юрій Приварський під час відеоселекторної наради з районами. – Адже більша частка з цих коштів піде саме на розвиток районів, у тому числі сільських населених пунктів.

Водночас, за словами першого заступника голови ОДА, є й низка недопрацювань. Зокрема, 25 договорів оренди земель не відповідають вимогам законодавства, а додаткові надходження за умови сплати орендної плати у належному розмірі становитимуть 776 тисяч гривень. Окрім того, окремі райони не виконали планових показників плати за землю.

Відтак, аби й надалі втримати позитивну динаміку, Юрій Приварський доручив керівникам РДА активізувати роботу щодо надходжень від продажу земель. Зокрема, місцеві розпорядники земель мають додатково укласти угоди до договорів оренди земель державної і комунальної власності в частині встановленого розміру орендної плати із врахуванням запровадження повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.