Ще одна парафія на Рівненщині перейшла до УПЦ КП

28 серпня у храмі с. Острів Радивилівського району Рівненської області, відбулося перше богослужіння рідною мовою - після рішення селян вийти з Московського патріархату і приєднатись до УПЦ КП.

Про це  повідомив кореспондент ІА ZIК з посиланням на голову церковного комітету церкви с. Острів Василя Юхимчука.

Літургію з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці відправили священослужителі з монастиря на Козацьких могилах.

За словами голови церковного комітету п. Василя, громада була одностайною в прагненні вийти з-під московського патріарха – вирішила на загальних зборах, але всупереч цьому рішенню ще цієї неділі, 24 серпня, батюшка самовільно увійшов до храму, розпочавши Службу Божу на годину раніше, а всього на молитву прийшло 8 чоловік.

За підтримкою та проханням провадити у них богослужіння,  громада з Острова звернулася до монахів чоловічого Свято-Георгіївського монастиря УПЦ КП, що на Козацьких могилах у с. Пляшева, а також з відповідним проханням до єпископа Рівненського про призначення нового настоятеля храму вже під юрисдикцією УПЦ КП.

Cтаровинний Михайлівський храм, у якому, за переказами, перед Берестецькою битвою молився Богдан Хмельницький, понад 100 років тому був перенесений зі с. Острів у с. Пляшева на Козацькі могили.

Нагадаємо, 24 серпня виповнився місяць, як храм св. Параскеви с. Солонів Радивилівськго району Рівненської облпасті перейшов під Київську метрополію. Це перший в Україні храм УПЦ МП, який змінив патріарха за наполяганням місцевої релігійної громади.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.