Про поета з Радивилівщини зняли фільм

26 серпня студія OFF Laboratory анонсувала презентацію повнометражного документального фільму про поета Грицька Чубая. Зйомки фільму тривали півроку. В компанії запевняють, що фільм робить неймовірні відкриття раніше невідомих фактів з життя Чубая, які перевернуть уявлення про постать поета. Про ідею та зйомки фільму для Читомо розповіла донька поета і координатор цього проекту Соломія Чубай.

– Ідея фільму про батька давно в мені жила, десь протягом 6-7 років. Мені хотілося зняти фільм, у якому б донька шукала свого батька. Лише тепер розумію, що на все свій час. Приходить момент – і зорі на небі складаються й допомагають тобі. Цього року Сашко Фразе-Фразенко сам підійшов і сказав, що він готовий зняти фільм про Грицька Чубая, – розповіла Соломія.

Під час зйомок фільму вдалося зустрітися з його друзями: Олегом Лишегою, Віктором Морозовим, Ігорем Калинцем, Юрієм Брилинським, Миколою Рябчуком та ін.

– Найбільшим враженням для мене була подорож до рідного села і хати, яку збудував мій дідусь Петро. Я почувалася там, наче вдома. Все було дуже рідним. Там усе село носить прізвища Чубай і Гетьман (батько Грицька в часи переслідувань взяв прізвище дружини – Гетьман – ред.). Вулиця, на якій стоїть дідусева хата, тепер названа на честь Грицька Чубая. Найприємнішою несподіванкою була зустріч з моїм двоюрідним братом – Юрком Чубаєм (племінником батька). Батько виховував Юрка, і вони багато часу проводили разом, – розповіла Соломія.

Прем’єра фільму відбудеться 14 вересня о 18:00 у Львові, в "Грушевський cinema jazz", у рамках Форуму видавців.

Перед показом можна буде поспілкуватися з режисером фільму Сашком Фразе-Фразенком, а також із друзями Грицька Чубая: Ігорем Калинцем, Олегом Лишегою, Віктором Морозовим, Миколою Рябчуком, Юрком Кохом, Юрієм Винничуком, Влодком Кауфманом.

Довідка:

Григорій Петрович Чубай (нар. 23 січня 1949 – пом. 16 травня 1982) – український поет, перекладач. Один із чільних представників НМ-дискурсу у львівському андеґраунді 70-х років. Творчість Григорія Чубая справила видатний вплив не стільки на поезію, скільки на "самоусвідомлення" деяких вісімдесятників. Батько фронтмена гурту "Плач Єремії" Тараса Чубая.

Автор посмертно виданих поетичних книг "Говорити, мовчати і говорити знову" (1990), "Плач Єремії" (1999) та "П'ятикнижжя" (2013).

Джерело: Читомо

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.